Przejdź do głównej zawartości

Subkonto

Najszybciej założymy Twoje subkonto - nawet tego samego dnia!
Załóż subkonto
Czwórka podopiecznych, którzy posiadają subkonto w fundacji - trzy kobiety na wózkach oraz mężczyzna z protezą.

Subkonto to bezpłatne i wygodne narzędzie, które umożliwia gromadzenie środków pieniężnych pochodzących z różnych źródeł – darowizn, 1,5% podatku czy zbiórek prowadzonych w wybranych portalach internetowych. Jest wewnętrznym kontem prowadzonym w fundacji, nie jest natomiast oddzielnym indywidualnym rachunkiem bankowym. Utworzenie subkonta pozwala zapewnić sobie większą stabilizację życiową oraz pozyskać środki na kosztowne leczenie i inne potrzeby.

Jak działa subkonto w Fundacji?

Prowadzenie subkonta w fundacji jest bardzo proste. Za zgromadzone środki opłacisz swoje wydatki za wizyty u lekarza i fizjoterapeuty, zakupy spożywcze, opłaty itp. Im szerszy wachlarz refundowanych wydatków w organizacji prowadzącej Twoje subkonto, tym większa szansa na poprawę komfortu i warunków codziennego życia.

Subkonto w Fundacji Avalon jest dla Ciebie, jeżeli:

 • chcesz móc w łatwy sposób dofinansować koszty leczenia, rehabilitacji i życia codziennego, a także swoje pasje i marzenia;
 • chcesz sprawnie i szybko wypłacić środki z subkonta;
 • chcesz prosto i szybko składać elektronicznie wniosek o dofinansowanie;
 • chcesz korzystać z nowoczesnych rozwiązań i mieć przejrzysty dostęp do wyglądu stanu subkonta.

Jeżeli masz subkonto w innej organizacji, ale myślisz o zmianie, dołącz do nas! Przenieś swoje subkonto do Fundacji Avalon przy 0% prowizji od przeniesionych środków.

Kto może założyć subkonto?

Zapraszamy do założenia subkonta osoby z niepełnosprawnościami lub przewlekle chore bez względu na wiek i posiadane schorzenie. W przypadku osób niepełnoletnich lub ubezwłasnowolnionych, subkonto mogą założyć rodzice bądź opiekunowie prawni. Do założenia subkonta nie musisz mieć orzeczenia o niepełnosprawności, wystarczy zaświadczenie lekarskie o chorobie przewlekłej, wliczając choroby uznawane za cywilizacyjne lub spowodowane przewlekłym stresem, np. depresja czy zaburzenia lękowe. W naszym poradniku przeczytasz, jak założyć subkonto krok po kroku.

Dlaczego warto?

1,5% i nie tylko!

Zbieraj środki także z darowizn (przelew tradycyjny, BLIK, SMS Charytatywny, PayPal i wiele innych), Fani Mani, charytatywnych aukcji Allegro, zbiórek na Facebooku czy portalu Helpuj.pl – stworzonego specjalnie dla naszych Beneficjentów.

Sfinansuj swoje potrzeby! Wypłata środków w 3 dni

Ze środków zgromadzonych na subkoncie możesz dofinansować leczenie, rehabilitację, życie codzienne (zakupy spożywcze, opłaty i inne), realizację marzeń. Twoje dofinansowanie wypłacimy ekspresowo – w 3 dni!

Bezpośrednia Pomoc Finansowa – niezbędna doraźna zapomoga

Potrzebujesz pilnie środków na opłaty związane z ochroną zdrowia? Do 10% środków zgromadzonych na subkoncie możesz wypłacić natychmiastowo – bez konieczności okazywania faktur czy paragonów*. Wystarczy wysłanie specjalnego wniosku mailowo lub listownie!

*Możliwość dostępna raz na kwartał

Jesteśmy dla Ciebie! Korzystaj z platformy edukacyjnej i indywidualnego wsparcia

Nie wiesz, jak zacząć? Chętnie Ci pomożemy! Zespół specjalistów Fundacji Avalon jest do Twojej dyspozycji: korzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia, odwiedź platformę edukacyjną i zapoznaj się z materiałami merytorycznymi, szkoleniami, zapisuj się na webinaria, aby poszerzać swoją wiedzę z zakresu fundraisingu.

Materiały promocyjne specjalnie dla Ciebie

Używaj spersonalizowanych materiałów promocyjnych – ulotek i wizytówek w formie papierowej (200 sztuk darmowych) i cyfrowej, profilu na naszej stronie i przygotowanych specjalnie dla Ciebie grafik do apelowania w mediach społecznościowych.

Intuicyjna aplikacja subkonta specjalnie dla Ciebie – formalności bez wychodzenia z domu!

Udostępniamy nowoczesne narzędzia, dzięki którym do obsługi subkonta wystarczy komputer lub telefon. Możesz złożyć wniosek o dofinansowanie przez internet, pobrać aplikację subkonta na urządzenie mobilne, a do zlecenia większości działań wystarczy wiadomość mailowa.

Dlaczego warto założyć subkonto w Fundacji Avalon?

 • Subkonto w Fundacji Avalon pozwala mi na zbieranie środków na realizację ważnych potrzeb, które ze względu na moją niepełnosprawność są kluczowe dla poprawy jakości życia i funkcjonowania mnie i mojej rodziny, a byłyby trudne do osiągnięcia bez wsparcia z zewnątrz. Subkonto daje mi więcej możliwości do rozwoju i korzystania z życia.
  na zdjęciu mężczyzna w okularach na wózku, uśmiecha się

  Artur z Radomia

 • Z subkontem w Fundacji Avalon mogę opłacić przyziemne, codzienne wydatki, a także spełniać marzenia. W sytuacjach nagłych komplikacji zdrowotnych z subkonta pokrywam koszty prywatnych wizyt lekarskich. Teraz przy wsparciu darczyńców chciałabym zrealizować wyjątkowy cel ― marzę, by pofruwać w tunelu aerodynamicznym. Dzięki ulotkom od Fundacji Avalon w moim sąsiedztwie nie jestem anonimowa. Mieszkańcy mojego osiedla poznali mnie i na wiele sposobów mi pomagają. Kocham naszą Fundację!

  na zdjęciu kobieta w krótkich włosach która się uśmiecha

  Barbara z Warszawy

 • Subkonto to dla mnie znaczna ulga w budżecie domowym, a tym samym możliwość przeznaczenia jakiejś tam kwoty na realizację innych potrzeb (turnus, rehabilitacja, leki czy zakup sprzętu do przemieszczania się).

  na zdjęciu mężczyzna który się uśmiecha

  Marek z Warszawy

 • Subkonto w Fundacji Avalon pozwala mojemu dziecku cieszyć się życiem, a ja mogę się temu przyglądać i wspierać je w tym z godnością… Bez worka pokutnego na plecach.

  na zdjęciu dziewczynka z dwoma kucykami na głowie

  Joanna, mama Jadzi

 • Subkonto w Fundacji Avalon? Daje mi poczucie spokoju, że stać mnie na to, czego potrzebuję, by żyć bez przeszkód mimo niepełnosprawności. W trakcie załatwiania jest właśnie nowy wózek, o profesjonalnej rehabilitacji i transporcie umożliwiającym bezproblemowe poruszanie się po mieście, nie wspomnę. Z subkonta opłacam także pomoc asystentów, co oznacza dla mnie niezależne życie.

  na zdjęciu kobieta w okularach która się uśmiecha

  Monika z Warszawy

Wypłaciliśmy już 300 mln złotych.
Dołącz do grona naszych beneficjenów!

Masz więcej pytań?

Sprawdź poradnik

Podmioty współpracujące z Fundacją Avalon