Przejdź do głównej zawartości

Avalon Extreme

Prawdziwy sport jest jeden!

W Avalon Extreme od lat udowadniamy, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji. Kreujemy nowy wizerunek osób z niepełnosprawnościami jako aktywnych, samodzielnych, inspirujących i spełniających swoje największe życiowe marzenia.

Aby zwiększyć dostępność sportu dla OzN, systematycznie rozwijamy kolejne dyscypliny i tworzymy nowe miejsca treningowe, budując tym samym w Polsce sieć punktów, w których osoby z niepełnosprawnościami mogą uprawiać aktywności fizyczne pod czujnym okiem profesjonalnie do tego przeszkolonych zespołów trenerskich. Prowadzimy szkolenia dla kadr trenerskich i tworzymy mapę ośrodków sportowych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W latach 2022-2023 prowadziliśmy ogólnopolski projekt bezpłatnych treningów kondycyjno-siłowych „EXTRAtrening z Avalon Extreme” , realizowany przy dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Obecnie zapraszamy na zajęcia sportowe w sekcji cross treningu.

Dołącz do nas – wystarczy zacząć!

Jesteśmy Avalon Extreme!

  • Promujemy sporty ekstremalne
  • Zmieniamy postrzeganie osób z niepełnosprawnościami
  • Udowadniamy, że “Prawdziwy sport jest jeden”
  • Organizujemy integracyjne imprezy sportowe
  • Zwiększamy dostępność obiektów sportowych

Co robimy?

SZKOLENIA

IMPREZY SPORTOWE

LIGA AVALON EXTREME RACING

CROSS TRENINGI

CROSS BOKS

EXTRASPOT

Misja projektu

Naszą misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności przez promocję sportów ekstremalnych. Pokazujemy historie ludzi, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy, dzięki ogromnej sile swojego charakteru i determinacji. Wspólnie popularyzujemy sport OzN, wspierając sportowe pasje naszych Ambasadorów – sportowców, którzy pomimo niepełnosprawności odnoszą sukcesy w widowiskowych dyscyplinach – ścigają się w rajdach, podnoszą ciężary, jeżdżą na handbike’ach, pływają na sitwake’u, latają szybowcami, wspinają się po górach, biorą udział w maratonach i uprawiają sztuki walki.

Wierzymy, że i Ty znajdziesz w ramach Avalon Extreme coś dla siebie!

Obserwuj nas

  • Sebastian Luty obok samochodu
  • Kamil Kosela przed swoim samochodem
  • Na zdjęciu dwoje ludzi skaczących ze spadochronem.
  • Osoba z niepełnosprawnością na monoski.