Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami

Na grafice zdjęcie mężczyzny prowadzącego kobietę na wózku z tobołkami.

Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami to inicjatywa Fundacji Avalon mająca na celu wsparcie osób z niepełnosprawnościami, których życie drastycznie się zmieniło wskutek wojny w Ukrainie. Projekt zapewnia potrzebującym wsparcie informacyjne na infolinii, a także oferuje pomoc w wypełnianiu wniosków; otwarcie subkonta i wsparcie ukraińskojęzycznego specjalisty w trakcie całej procedury; webinaria i kursy w języku ukraińskim. Centrum pracuje również nad dostępnością innych projektów Fundacji dla beneficjentów, którzy przybyli do Polski, ratując się od wojny.

W ramach projektu Fundacja Avalon przekazuje pomoc humanitarną, a także sprzęt ortopedyczny i medyczny do różnych regionów Ukrainy. Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami jest również otwarte na organizacje, które wspierają osoby poszkodowane w wyniku rosyjskiej agresji.

Jak możesz pomóc?

Na grafice zdjęcie mężczyzny prowadzącego kobietę na wózku z tobołkami.

Zbiórka na Helpuj.pl

Prowadzimy zbiórkę środków finansowych na Helpuj.pl. Jeśli chcesz wspomóc finansowo działanie Centrum Pomocy Uchodźcom, dorzuć się do zbiórki.

Zbiórka rzeczowa

Prowadzimy zbiórkę sprzętu rehabilitacyjnego i środków higieny osobistej. Jeśli chcesz przekazać wsparcie rzeczowe, wypełnij formularz.

Центр допомоги біженцям з інвалідністю

Центр Допомоги Біженцям з Обмеженими Можливостями це проєкт Фонду Авалон покликаний підтримувати осіб з обмеженими можливостями, життя яких різко змінилося внаслідок війни в Україні. Проєкт надає інформаційну підтримку на інфолінії та допомогу в заповненні внесків; відкриття субконта та супровід україномовним спеціалістом протягом всього процесу; вебінари та курси українською мовою. Також Центр працює над доступністю інших проєктів Фонду для бенефіціарів, які прибули до Польщі внаслідок війни.

У рамках проєкту Фонд Авалон переказує гуманітарну допомогу, а також ортопедичне та медичне обладнання до різних областей України. Також Центр Допомоги Біженцям з Обмеженими Можливостями відкритий для організацій, що так само підтримують людей, які постраждали від російської агресії.

Вам потрібна допомога?

Cубрахунок

Tримай кошти на власні потреби – створи cубрахунок.

Мешкаєте в Україні? отримайте або перекажіть допомогу!

Ви особа з обмеженими можливостями чи хронічними захворюваннями та мешкаєте в Україні, або Ви організація, яка хоче зголосити підопічного? Повідомте нас про свої потреби.

Мешкаєте у Польщі? отримайте або перекажіть допомогу!

Ви біженець/біженка з обмеженими можливостями чи хронічними захворюваннями або Ви організація, яка хоче зголосити підопічного? Повідомте нас про свої потреби.

Kolaż ze zdjęć uchodźców z niepełnosprawnościami: na pierwszym zdjęciu znajduje się starsza kobieta na wózku. która trzyma torbę z logiem Fundacji Avalon, na drugim zdjęciu znajduje się chłopiec z ortezą na ręce, na trzecim znajduje się usmiechnięty chłopiec, który trzyma kartkę, na której znajdują się odbite dłonie w barwach ukraińskiej flagi, na czwartym znajdują się dwie kobiety w punkcie informacyjnym Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami - jedna z nich ma ciemne okulary i laskę.

Співпраця з International Medical Corps

Фонд „Авалон” у співпраці з Міжнародним медичним корпусом (IMC) вкотре виступив з ініціативою підтримати біженців з обмеженими можливостями в Польщі за допомогою різних форм допомоги.

Kolaż zdjęć uchodźców z Ukrainy: na pierwszej fotografii kobieta ćwiczy na sali rehabilitacyjnej, na drugiej chłopiec bawi się w gabinecie terapeutycznym, na trzecim dziewczynka trzyma torbę z logiem Fundacji avalon, na czwartym fizjoterapeutka masuje mężczyznę bez rąk.

Співпраця з International Organization for Migration в Польщі (IOM)

Фонд Авалон спільно з International Organization for Migration в Польщі (IOM) розпочинають новий проект, спрямований на підтримку біженців з інвалідністю.

Ви особа з обмеженими можливостями? Чи може маєте хронічне захворювання?

Скористайтеся інфолінією Фонду Авалон у рамках проєкту Центр Допомоги Біженцям з Обмеженими Можливостями та:

• дізнайтеся актуальну інформацію про діяльність проекту та допомогу, яку можете отримати:
  • запишіться на консультацію до україномовного спеціаліста з субрахунків;
  • запишіться на консультацію та отримайте допомогу у заповненні внесків до польських інституцій.

Інфолінія працює з понеділка до п’ятниці з 8:00 до 16:00 двома мовами: польською та українською. Інфолінія доступна за номером: 790 688 222

Важливо: Консультації та зустрічі у Фонді відбуваються за попереднім записом через інфолінію.

Jesteś osobą niepełnosprawną? A może cierpisz na chorobę przewlekłą?

Skorzystaj z bezpłatnej infolinii Fundacji Avalon w projekcie Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami i:

• dowiedz się najnowszych informacji o działaniach projektu i pomocy, jaką możesz uzyskać;
  • umów się na konsultację z ukraińskojęzycznym specjalistą ds. subkont;
  • umów się na konsultację i uzyskaj pomoc w wypełnianiu wniosków do polskich instytucji.

Infolinia czynna pod numerem telefonu: 790 688 222 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Mówimy w dwóch językach: polskim i ukraińskim.

Ważne: Wszystkie konsultacje i spotkania bezpośrednio w Fundacji są świadczone po uprzednim umówieniu się za pośrednictwem infolinii.