Przejdź do głównej zawartości

Wpisz KRS 0000270809

Przekaż 1,5% podatku Fundacji Avalon

Wspólnie z nami zmieniaj świat osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych na lepsze!

Dziękujemy Ci za Twoje wsparcie!

Od 16 lat aktywnie działamy na rzecz osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych w Polsce. Twoje 1,5% pomaga nam budować świat, w którym niepełnosprawność nie ogranicza.

  • Terapeuta pomaga pacjentce na wózku pokonać krawęznik.
  • Zarząd Fundacji i zespołu Projektu Sekson na scenie konferencji.
  • Uczestnicy zajęć crros treningu ćwiczą z ketlami
  • Artur i Magda uczestnicy projektu fotograficznego Płęnosprawni w miłości. Widoczni od tyłu, podczas spaceru w parku. Artur jest na wózku, trzyma Magdę za rękę.

Jak przekazać 1,5% podatku Fundacji Avalon?

Wystarczy w rozliczeniu podatkowym podasz numer KRS 0000270809 oraz kwotę podatku (musi być zaokrąglona w dół, zarówno jeśli wynosi 31,23 zł i 31,29 zł będzie wynosiła dokładnie 31,20 zł). Upewnij się, że wpisany KRS jest prawidłowy – na tej podstawie Urząd Skarbowy przekazuje środki do odpowiednich organizacji.

Możesz też wyrazić zgodę na przekazanie swoich danych do Fundacji. Dzięki temu będziemy mogli wysłać Ci podziękowanie oraz poinformować na co wykorzystujemy Twój 1,5% podatku.

Pamiętaj, że 1,5% podatku możesz przekazać tylko jednej Organizacji Pożytku Publicznego i tylko wtedy, jeśli dotrzymujesz terminów składania deklaracji, korekt do deklaracji oraz opłacenia podatku.

Kto może przekazać 1,5% podatku?

1,5% podatku mogą przekazać Organizacjom Pożytku Publicznego (OPP) osoby fizyczne rozliczające się w Polsce:

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT-37),
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28),
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku (PIT-36 lub PIT-36L lub PIT-38),
  • emeryci (jeśli samodzielnie wypełniają PIT-36 czy PIT-37 lub wykorzystają dedykowany specjalnie dla nich i dla 1,5% PIT-OP, gdy rozlicza ich ZUS).

1,5% podatku nie mogą przekazywać osoby prawne, np. spółki, inne organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa państwowe.