Avalon Kids

grupa dzieci puszcza bańki mydlane

O nas

Avalon Kids to inicjatywa Fundacji Avalon, która powstała w odpowiedzi na potrzeby dzieci i ich opiekunów! W naszej ofercie znajdziesz:

• zajęcia rozwijające kreatywność, ciekawość świata, wrażliwość, wzmacniające pewność siebie i poczucie własnej wartości,
  • warsztaty edukacyjne skierowane dla dzieci oraz ich rodziców i opiekunów,
  • działania na rzecz zwiększania dostępności miejsc dedykowanych dzieciom.

Dysponujemy nowoczesną przestrzenią zajęciowo-rehabilitacyjną oraz zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę, która ma doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

Dla kogo?

Nasza oferta zajęciowa jest skierowana do dzieci w wieku 0-18 lat. Do udziału w warsztatach i zajęciach zapraszamy:

• dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  • dzieci przewlekle chore,
  • dzieci posiadające wady postawy,
  • dzieci z diagnozą psychologiczną,
  • dzieci pełnosprawne.

Z oferty mogą korzystać również rodzice i opiekunowie. Do współpracy zapraszamy także szkoły i placówki medyczne.

Rehabilitacja i terapia

Fundacja Avalon prowadzi rehabilitację i inne rodzaje terapii dla dzieci. Na pacjentów poniżej 18. roku życia czeka zespół specjalistów składający się z fizjoterapeutów, logopedki, psychologa, dietetyczki i osteopaty.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wraz z cennikiem.

Na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon dowiesz się więcej o terapeutach, którzy pracują z dziećmi oraz metodach, jakie wykorzystują w swojej pracy.

• Kilkumiesięczne dziecko siedzi na stole do masażu w gabinecie terapeutycznym. Nad nim pochyla się logopedka i podaje mu zabawkę terapeutyczną.
  • Przy stoliku siedzi psycholog oraz mały chłopiec z długopisem w ręce, który wypełnia karty pracy. Obaj uśmiechają się. W tle widać wielokolorowe zabawki.

Misja

Naszą misją jest wyrównywanie szans pomiędzy dziećmi z niepełnosprawnością i pełnosprawnymi. Poprzez wspólną zabawę i naukę uczestnicy zajęć integrują się, co bezpośrednio przyczynia się do społecznej zmiany w postrzeganiu osób z niepełnosprawnościami. Realizujemy działania na rzecz przyjaznego, inkluzywnego świata, w którym dzieci są otoczone wsparciem i zrozumieniem. Chcemy uczyć najmłodszych budowania relacji opartych na podmiotowości i dialogu, współdziałania w grupie, dawania i przyjmowania pomocy oraz przełamywania barier w osiąganiu zamierzonych celów.

Grafika ze zdjęciem stóp w skarpetkach dobra. Napis Kup Skarpetki dobra. Wesprzyj osoby w spektrum autyzmu. Logo Fundacji Avalon, Avalon Kids oraz marki Kabak.

Kup skarpetki SPEKTRUM DOBRA!

Fundacja Avalon i marka KABAK wspólnie przygotowała niezwykły wzór skarpetek, który ma podnosić świadomość społeczną w zakresie  spektrum autyzmu. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rozwój działań na rzecz najmłodszych odbiorców działań Fundacji.

Zajęcia grupowe w lipcu – zapisy zamknięte (wyczerpany limit miejsc)

W lipcu zapraszamy na integracyjną zabawę w dwóch wyjątkowych miejscach na mapie Warszawy: Stacji Grawitacja oraz Smart Kids Planet.

Stacja Grawitacja to unikalnym Park Trampolin, który wypełniony jest licznymi atrakcjami dla dzieci. Znajduje się tam całoroczny Park Linowy, boisko do koszykówki z trampolinami, tory przeszkód o różnym poziomie trudności, ścianki wspinaczkowe dla dużych i małych, poduszka z wieżami do skoków i wiele innych.

Smart Kids Planet to pierwsze w naszym kraju Centrum Mądrej Zabawy, które łączy zalety sali zabaw i centrum nauki dla dzieci. Miejsce inspiruje najmłodszych do odkrywania świata poprzez atrakcje dotyczące ekologii, przedsiębiorczości, cyberprzestrzeni, budownictwa, zdrowego odżywiania i wielu innych tematów.

*Prosimy dzieci i opiekunów o zabranie dla siebie wygodnego stroju i skarpetek antypoślizgowych. W obu miejscach istnieje możliwość zakupu skarpetek na recepcji.

Stacja Grawitacja

11 lipca (czwartek), godz. 16:00-18:00

Al. Bohaterów Września 12, Warszawa

Wiek: 4-15 lat

Limit miejsc: 40 uczestników (wyczerpany)

Smart Kids Planet

15 lipca (poniedziałek), godz. 15:00-17:00

ul. Żelazna 51/53 (Fabryka Norblina), Warszawa

Wiek: 0-10 lat

Limit miejsc: 25 uczestników (wyczerpany)

Działania Fundacji Avalon dla dzieci

Logo Fundacji Avalon

Rozpocznij rehabilitację w Centrum Aktywnej Rehabilitacji

W Centrum Aktywnej Rehabilitacji prowadzimy kompleksowy proces rehabilitacyjny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramach Centrum można skorzystać ze wsparcia fizjoterapeutów, psychologów, logopedów i innych specjalistów mających doświadczenie w pracy z dziećmi. Przeczytaj o Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Logo Fundacji Avalon

Załóż subkonto i zbieraj środki na niezbędne wydatki

Subkonto to wygodne narzędzie do gromadzenia środków z darowizn, 1,5% podatku i zbiórek prowadzonych w portalach internetowych. Mogą z niego korzystać osoby dorosłe i niepełnoletnie bez względu na wiek i posiadane schorzenie. Poznaj zalety posiadania subkonta w Fundacji Avalon.

Nie tylko terapia jest ważna w rozwoju dzieci, ale również rozwijanie ich pasji czy wsparcie w nawiązywaniu relacji rówieśniczych. Zajęcia integrujące dzieci z niepełnosprawnościami i pełnosprawne tworzą naturalne środowisko, w którym rówieśnicy bawią się, uczą oraz nawiązują przyjaźnie i relacje na długie lata. Takie miejsce chcemy budować i to jest najpiękniejsze w tym wszystkim. Tworzymy miejsce, w którym ŁączyMY.

Lusine Duryan

Kierowniczka Avalon Kids

logo avalon kids

Śledź nasze działania!

Planujemy systematycznie poszerzać ofertę w odpowiedzi na potrzeby dzieci i rodziców. Już w najbliższym czasie przedstawimy kolejne zajęcia w ramach Avalon Kids! A jeśli masz pomysł na to, jakie zajęcia powinny znaleźć się w naszej ofercie, skontaktuj się z nami! Chętnie zapoznamy się z potrzebami i sugestiami naszych odbiorców.

Prześlij wiadomość na adres: [email protected]