Przejdź do głównej zawartości

Aktywność kluczem do niezależności

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym projekcie „Aktywność Kluczem Do Niezależności”, współfinansowanym ze środków PFRON realizowanym w latach 2022-2025. Zależy nam na tym, aby osoby z niepełnosprawnością ruchową (o etiologii ortopedycznej bądź neurologicznej – osoby po endoprotezoplastyce, ze zwyrodnieniami stawów, po udarze mózgu, URK, MPD) dążyły do zwiększenia samodzielności, by uzyskiwały jak największą niezależność w życiu codziennym, by wierzyły w siebie. Dlatego w ramach projektu proponujemy zarówno indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą, z psychologiem, logopedą, jak i różnego typu zajęcia sportowe.

Portret Aleksandry Jurczak

W pracy z pacjentami najbardziej lubię widzieć efekty naszej terapii oraz satysfakcję z postępów. To daje mi największą motywację, do dalszego rozwoju moich umiejętności i przychodzenia do pracy z uśmiechem na ustach.

Aleksandra Jurczak

Fizjoterapeutka Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

Znak graficzny centrum aktywnej rehabilitacji

Zapisz się na zajęcia

Pacjent siedzi na piłce i rozkłada szeroko ręce. Fizjoterapeutka podtrzymuje go.

Zajęcia stacjonarne

Fundacji Avalon,
ul. Domaniewska 50A, Warszawa

Zajęcia on-line

Odbywają się na platformie Teams.

Umów się na konsultację stacjonarną lub online!

Podczas konsultacji fizjoterapeuta dopasuje pakiet zajęć odpowiedni do Twoich potrzeb i możliwości.

Telefon:

(22) 349 97 71

796 324 328

Mail:

[email protected]

Jak zacząć?

 • Umów się na konsultację

  Zadzwoń (22) 349 97 71 lub 796 324 328 lub wyślij maila [email protected]

 • ikona dokumentu

  Przygotuj dokumentację

  medyczną (historia choroby, wyniki badań) oraz orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej.

 • Przyjdź do nas

  W umówionym terminie przyjdź do Fundacji na ul. Domaniewską 50 A. Zalecamy wygodne ubranie, niekrępujące ruchów.

 • Pierwsze zajęcia

  Podczas pierwszych zajęć razem z fizjoterapeutą ustalicie cel i program rehabilitacji.

Co w programie?

Zajęcia indywidualne

Na zdjęciu pacjent na wózku i fizjoterapeutka na wioślarzu

Aktywna rehabilitacja

Ma na celu zwiększenie niezależności podopiecznego w życiu codziennym. Łączy różnego rodzaju metody i koncepcje rehabilitacyjne, głównie wykorzystywane w terapii neurologicznej i ortopedycznej, dając szeroki wybór narzędzi terapeutycznych.

Na zdjęciu rozmowa pacjentki w gabinecie psycholożki.

Zajęcia z psychologiem

Spotkania wspierające proces rehabilitacji pacjentów, pozwalające na uzyskanie lepszych efektów terapii. Polega na indywidualnym spotkaniu i rozmowie podopiecznego z psychologiem.

Fizjoterapeuta instruuje pacjentkę jak pokonać krawężnik.

Trening Samodzielności

Trening prawidłowego i bezpiecznego poruszania się poza domem, obejmujący samodzielne planowanie trasy, techniki asekuracji, wchodzenie w interakcje z innymi. Zajęcia pokażą jak wiele czynności beneficjent może wykonać samodzielnie, wprowadzając jedynie małe modyfikacje chwytu, kształtu używanych przedmiotów, czy też pozycji.

Pacjentka w goglach o ćwiczeń w wirtualnej rzeczywistości.

Trening neurofunkcjonalny z wykorzystaniem środowiska rzeczywistości wirtualnej

Trening w wirtualnej rzeczywistości to nowoczesna forma rehabilitacji, przyjmująca formę treningu w wirtualnym świecie gier. Dzięki specjalnym programom podopieczny ma możliwość pracy nad poruszaniem się, orientacją w terenie jak i czynnościami z dnia codziennego.

Na zdjęciu logopedka ćwicząca z pacjentem przed lustrem.

Zajęcia z logopedą

Celem zajęć jest usprawnienie werbalnej i niewerbalnej komunikacji podopiecznego ze światem. Terapia logopedyczna obejmuje także pracę nad czytaniem ze zrozumieniem i wyciąganiem logicznych wniosków z poznanej treści oraz nad pisaniem.

Na zdjęciu ręka z długopisem nad notatnikiem. W tle owoce.

Konsultacje z dietetykiem

Celem konsultacji jest ocena stanu odżywienia, zapotrzebowania na niezbędne składniki odżywcze oraz sposobu żywienia. Podopieczni otrzymają fachowe porady dotyczące odpowiedniej suplementacji umożliwiającej poprawę stanu zdrowia oraz jakości życia zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej.

Zajęcia grupowe

Pacjent i pacjentka na wózku podnoszący ketle

Zajęcia siłowo – wytrzymałościowe (cross trening)

Zajęcia siłowo-wytrzymałościowe, mające na celu wszechstronne wzmocnienie organizmu. Trening polega na utrwaleniu ruchów wykonywanych w codziennym życiu, dzięki powtórzeniom i wykorzystaniu obciążenia.

Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 15.30 – 16.30 (stacjonarnie i online) oraz w czwartki 19.00 – 20.00 (stacjonarnie).
Instruktorka jogi i pacjentka siedzą na matach. Obok stoi wózek.

Stretching/joga

Ćwiczenia rozciągające z elementami jogi nie tylko korzystnie wpłyną na spadek wagi, ale również na ruchomość i regeneracje stawów. Prawidłowo wykonane relaksują ciało zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Odpowiednie dla osób w każdym wieku, chcących zadbać o komfort swojego ciała.

Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 16.30 – 17.30 (online i stacjonarne) oraz w piątki 16.00 – 17.00 (online i stacjonarnie).
Trzy osoby ćwiczące Tai Chi.

Tai Chi/Capoeira

Zajęcia mające na celu zwiększenie świadomości własnego ciała poprzez wykonywanie w pełni kontrolowanych ruchów z różną prędkością. Zajęcia kierowane są do osób w każdym wieku, świetnie odnajdą się tu także osoby starsze, które wolą ruchy powolne, bez zewnętrznego obciążenia.

Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 18.00 – 19.00 (stacjonarne) oraz w czwartki 16.00 – 17.00 (stacjonarnie).
Trzy kobiety leżą na plecach na macie.

Trening uważności

Trening łączy w sobie elementy medytacji, relaksacji i ćwiczeń oddechowych. Dzięki zastosowanym technikom uczestnicy zajęć skupią się wyłącznie na sobie i własnych emocjach. Nauczą się je nazywać oraz radzić sobie z ich opanowaniem oraz wyciszeniem tych negatywnych, by skupiać się na pozytywnych elementach teraźniejszości.

Zajęcia odbywają się środy w piątki w godzinach 19:00 – 20:00 (online).

Liczba zajęć przypadających na jednego Beneficjenta w ramach PFRON

GrupaLiczba zajęć (w ramach PFRON) na 1 Beneficjenta 
Aktywna rehabilitacja26
Elementy terapii psychologicznej2
Konsultacje dietetyczne4
Zajęcia logopedyczne2
Stretching4
VR4
TaiChi + Capoeira3
Trening samodzielności (outdoor)4
Trening uważności4
Zajęcia siłowo – wytrzymałościowe4
RAZEM57

Najczęściej zadawane pytania

Skontaktuj się z nami: [email protected] / tel. 22 349 97 71 / kom. 796 324 328 i zapisz się na bezpłatną konsultację (stacjonarną lub online) prowadzoną przez naszego fizjoterapeutę.

Podczas konsultacji rehabilitant, na podstawie badania fizjoterapeutycznego oraz danych zebranych podczas wywiadu, ustali wraz z Tobą cel i program rehabilitacji.

Na konsultację przynieś orzeczenie o niepełnosprawności (oryginał), dokumentację medyczną (wypis ze szpitala, badania RTG, CD z badaniem) oraz opisy wyników badań.

Osoby, które są zapisane na konsultację online, są proszone o przesłanie dokumentacji w formie skanów / czytelnych zdjęć na maila Recepcji, nie później niż dzień przed konsultacją.

Aby rozpocząć rehabilitację potrzebne jest zaświadczenie o braku przeciwwskazań do rehabilitacji, o które można poprosić lekarza prowadzącego lub lekarza pierwszego kontaktu. Zaświadczenie jest ważne przez 6 miesięcy; po tym czasie trzeba przynieść nowe.

Informacja o rehabilitacji w naszej placówce do przekazania lekarzowi jest dostępna w sekcji „Dokumenty do pobrania”.

Orzeczenie jest ważne przy odpłatności za rehabilitację. Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej mogą skorzystać z programu rehabilitacji „Aktywność kluczem do niezależności”, współfinansowanego z PFRON (R-05, N-10, stopień umiarkowany lub znaczny; udział w projekcie osób z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności może stanowić nie więcej niż 10% ogółu beneficjentów ostatecznych projektu. Przy weryfikacji tego wskaźnika nie są brani pod uwagę beneficjenci ostateczni z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności z uwagi na niepełnosprawność intelektualną, całościowe zaburzenia rozwojowe, długotrwałą, chroniczną niepełnosprawność o charakterze psychicznym, niepełnosprawność sprzężoną, chorobę nowotworową piersi) oraz z rehabilitacji dofinansowanej przez Fundację (bez względu na stopień). Osobom bez orzeczenia możemy zaproponować rehabilitację odpłatną.

Zajęcia można odwołać najpóźniej dzień wcześniej do godziny 21.00 (można odwołać telefonicznie, mailowo, przez sms).

Zajęcia realizowane w stałych terminach, można odwołać maksymalnie do 3 tygodni. Dłuższa przerwa w zajęciach będzie skutkowała utratą stałego terminu.

Pojedynczy termin jest aktualny wyłącznie tego danego dnia na daną godzinę, na którą jesteś zapisany/zapisana. Umawiając takie pojedyncze wizyty możesz dostosowywać intensywność, godziny zajęć do swoich planów.

Stały termin np. w środy od danej daty oznacza, że masz zajęcia co tydzień, w każdą środę, na daną godzinę, z danym fizjoterapeutą. Od lipca 2022 r. z zasady co maksymalnie 6 miesięcy nastąpi zmiana terapeuty.

Tak, w zależności od wolnych miejsc. Można także dodać bądź odjąć termin rehabilitacji. Zmiany terminu dokonuje się mailowo, telefonicznie bądź osobiście w Recepcji Fundacji.

Polecając naszą rehabilitację innej osobie otrzymasz rabat 10% (niezależnie od tego, ilu osobom poleciłeś rehabilitację). Rabat jest jednorazowy na zakup jednego karnetu. Osoba, której rehabilitacja została polecona, przy zakupie karnetu powinna poinformować, kto polecił jej rehabilitację.

Prowadzimy indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą, w tym: kinezyterapię (czyli ćwiczenia indywidualne różnymi metodami), masaże, terapię manualną, rehabilitację w wodzie. Więcej na temat metod z jakich korzystamy znajdziesz w sekcji „Metody terapii”.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON