Przejdź do głównej zawartości
Na zdjęciu rozmowa pacjentki w gabinecie psycholożki.
Czas czytania: 2 min

Wsparcie psychologiczne

Wsparcie psychologiczne jest krótkoterminową formą pomocy, inną niż psychoterapia i interwencja kryzysowa. Ta forma pomocy jest odpowiednia dla osób, które nie zmagają się z zaburzeniami psychicznym, a znajdują się w trudnej sytuacji życiowej bądź mają trudność w zaadoptowaniu się do zmiany.

Wsparcia psychologicznego udzielają psycholodzy. Przebieg konsultacji zależy zawsze od zgłaszanego problemu. Głównym celem wsparcia jest diagnoza problemu, zidentyfikowanie czynników podtrzymujących problem i pomoc w odzyskaniu równowagi emocjonalnej.

W trakcie spotkań ze specjalistkami i specjalistami możesz pracować nad zrozumieniem swoich reakcji, poznaniu siebie lub znalezieniem źródła problemu, np. w sytuacji problemów wychowawczych. Konsultacja z psychologiem to dobre miejsce na przyjrzenie się swoim emocjom i  spojrzenie na problem z innych stron.

Ta forma pomocy jest bardzo skuteczna w sytuacji kryzysów rozwojowych, czyli takich które są nieodłączną częścią naszego życia i wiążą się ze zmianą ról jakie pełnimy. Kryzysy rozwojowe są często oczekiwane i pożądane, np. W sytuacji zmiany szkoły lub pracy, pojawienia się dziecka, zawarcie małżeństwa, opuszczenia domu rodzinnego. Nie oznacz to jednak, że jeśli zmagasz się z kryzysem spowodowanym czynnikami zewnętrznymi to wsparcie psychologiczne ci nie pomoże. Do psychologa możesz zwrócić się z różnymi problemami. Jeśli psycholog uzna, że dla Ciebie będzie skuteczna inna forma pomocy, np. Interwencja kryzysowa przekieruje cię w odpowiednie miejsce.

Pamiętaj, że specjalista będzie ci towarzyszył w poszukiwaniu rozwiązań twojego problemu, jednak nie będzie ci doradzał. Psycholog pomoże Ci odkryć twoje zasoby i pokaże ci jak spojrzeć na daną sytuację z innej perspektywy, a to doprowadzi do obniżenia poziomu lęku związanego z sytuacją stresową, nie udzieli ci jednak gotowej odpowiedzi co zrobić.

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 21:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active.

Zapraszamy!

Powiązane artykuły

Na zdjęciu zbliżenie na ręce fizjoterapeuty masujące obszar wokół blizny.

Terapia blizny

Rolą fizjoterapeuty w terapii blizny jest praca nad zachowaniem lub odzyskaniem ruchomości tkanek obszaru objętego bliznowaceniem.
Active fizjoterapia
Na zdjęciu fizjoterapeutka obejmuje w pasie siedzącego na piętach pacjenta.

Psychosomatyka

Wpływ stresu, traumy, chronicznego napięcia psychicznego na napięcie mięśniowe, układ odpornościowy i trawienny, sen czy zdolności regeneracyjne.
Active fizjoterapia
Fizjoterapeutka uciskająca klatkę piersiową pacjenta leżącego na leżance.

Podejście osteopatyczne

W podejściu osteopatycznym podstawowym założeniem jest zdolność do samoistnego dążenia wszystkich organizmów do osiągnięcia równowagi, inaczej nazywanej homeostazą lub optymalnym dobrostanem.
Active fizjoterapia
Na zdjęciu przybliżenie na ręce naciągające skórę na plecach.

Manipulacje nerwowo-mięśniowe

Metoda pracy, w której fizjoterapeuta za pomocą specjalnych technik manualnych określa, w którym miejscu nerw jest uciśnięty i udrażnia okolicę w celu przywrócenia równowagi napięciowej.
Active fizjoterapia