Na zdjęciu zbliżenie na nogę pacjenta masowaną przez fizjoterapeutę.

Masaż Tkanek Głębokich (MTG)

Masaż Tkanek Głębokich to: „zrozumienie warstw ciała i możliwość pracy z tkanką w tych warstwach zmierzającej do rozluźnienia, wydłużenia i uwolnienia utrzymujących się wzorców nieprawidłowych napięć w możliwie najbardziej skuteczny i energooszczędny sposób”. Metodę tę można postrzegać nie jako konkretne techniki, ale jako podejście terapeutyczne zorientowane na pracę z restrykcjami tkanek miękkich oraz ich oddziaływaniem na ruch i postawę.

Na czym polega Masaż Tkanek Głębokich?

W terapii z wykorzystaniem Masażu Tkanek Głębokich skupiamy się na tym, w jaki sposób nawyki posturalne, określone czynności ruchowe, brak ruchu czy kompensacje sprzyjają powstawaniu przewlekłego stresu oraz unikaniu pełnych zakresów ruchu. Wskutek tego dochodzi do skrócenia jednostek mięśniowych oraz powstawania zrostów w warstwach powięzi. Zrosty to miejsca, w których oddzielne warstwy powięzi lub włókien połączyły się w dysfunkcyjny sposób. Użycie kontrolowanej i skoncentrowanej siły, we właściwym kierunku, rozciąga lub wydłuża struktury mięśniowe i powięziowe, przywracając tym samym prawidłową ruchomość tkanek i funkcję stawów.

Bezpośrednie korzyści terapii:

• Złagodzenie bólu
  • Poprawa wyników sportowych
  • Zwiększona elastyczność i swoboda ruchu
  • Poprawa postawy ciała

Pośrednie efekty obejmują też:

• Uwolnienie emocjonalne
  • Głęboką relaksację
  • Odczucie integralności i dobrostanu

Masaż Tkanek Głębokich jest metodą niemal uniwersalną i można ją zastosować w pracy z bardzo dużą grupą pacjentów: ortopedycznych, neurologicznych, u osób po urazach (także wiele lat po), a także – doświadczających ograniczeń ruchomości ze względu na mało aktywny tryb życia.

Już dzisiaj zapisz się na rehabilitację w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon!

Zapisać możesz się pod adresem e-mail: [email protected] albo telefonicznie 22 349 97 71 lub 796 324 328.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w piątki w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Zapraszamy!