Agata Pappas

Fizjoterapeutka Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

Portret Agaty Pappas

Zajmuje się

Zajmuje się pacjentami z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Interesuje się treningiem nakierowanym na redukcję wad postawy – zna tę dziedzinę od dawna, gdyż sama była w dzieciństwie poddawana rehabilitacji. Fascynuje ją również skomplikowanie połączeń między psychiką i ciałem a także wpływem ruchu ciała na psychikę i na odwrót.

Z Fundacją Avalon związana od 2020 roku.

Wykształcenie

Absolwentka Fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Kursy

Odbyła praktyki w Centrum Medycyny Sportowej, Instytucie Psychiatrii i Neurologii oraz klinice Budzik. Brała udział w szkoleniach metod PNF, IBITA Bobath, Anatomy Trains, czy kinesiotaping, a także uczestniczyła w warsztatach dotyczących różnych dziedzin fizjoterapii, w tym z zakresu osteopatii.

Prywatnie

Lubi muzykować (czy też robić hałas na różnych instrumentach). Uwielbia eksperymenty kuchenne oraz wszystko, co związane z Hiszpanią.