Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki.

Historia

Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją z siedzibą w Warszawie. Działa na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych, będąc organizacją pozarządową non-profit i posiadając status Organizacji Pożytku Publicznego[1]. Fundatorami i założycielami tejże organizacji są Bożena Luty i Sebastian Luty. Prezesem Fundacji jest Sebastian Luty.

 

Fundacja powstała w 2006 roku. Początkowo działała pod nazwą „Przyjaciele Sebastianowi” i powstała w celu wsparcia w powrocie do zdrowia Sebastiana Luty, obecnego Prezsa Zarządu i współzałożyciela Fundacji. W 2009 roku nazwa została zmieniona na obecną, a Fundacja uzyskała status OPP. Zmienił się także profil działania organizacji – celem Fundacji stała się szeroko rozumiana pomoc osobom z niepełnosprawnością i przewlekle chorym[2], w szczególności: spełnianie marzeń, poprawa jakości życia oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych między osobami z niepełnosprawnością i przewlekle chorymi a resztą społeczeństwa.

 

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnością i chorych z całej Polski - od 412 podopiecznych w 2009 roku do ponad 12500 w chwili obecnej. Organizacja jest prowadzona przez osobę niepełnosprawną, dlatego doskonale zna potrzeby swoich Podopiecznych. Aż 99% z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym. W środowisku osób z niepełnosprawnością Avalon jest szanowaną i rozpoznawalną Fundacją.

 

Misja

Jesteśmy prężną organizacją pozarządową, która od 2006 roku działa na rzecz osób z niepełnosprawnością i przewlekle chorych. Wierzymy, że osoba z niepełnosprawnością może być samodzielna i aktywna w każdej sferze swojego życia. Zależy nam na zmianie postrzegania niepełnosprawności przez społeczeństwo i same osoby z niepełnosprawnością. Wspieramy poprzez rehabilitację, umożliwiamy dofinansowanie wydatków związanych z realizacją indywidualnych celów i pasji. Dajemy możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie. Ciągle się rozwijamy i wprowadzamy nieszablonowe rozwiązania. Z nami bariery nie istnieją!


[1]http://www.pozytek.gov.pl/Organizacje,posiadajace,status,OPP,1020.html

[2] Statut Fundacji Avalon §7

 

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Wesprzyj działania Fundacji Avalon

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!