Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
  • Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Chcesz pracować w Urzędzie m.st. Warszawy? Zachęcamy do zapoznania się z projektem realizowanym przez Stowarzyszenie „Niepełnosprawni dla Czytaj więcej...
  • Fundacja Avalon, której wizją jest świat bez barier, w którym osoby z niepełnosprawnością są aktywne i mają równe szanse na Czytaj więcej...
  • Avalon EXTREME, projekt promujący sporty ekstremalne osób z niepełnosprawnością, poszukuje osoby na stanowisko PR Manager... Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1% podatku

Fundacja Avalon od 2009 roku posiada status OPP (organizacji Pożytku Publicznego), co oznacza że jest uprawniona do otrzymywania 1% podatku na cele statutowe oraz na rzecz swoich Podopiecznych.

 

Kto może przekazać 1%?

 

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:
•    płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych 
•    płatnicy podatku liniowego 
•    ryczałtowcy 
•    osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych (giełda i inne)
•    osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości
a więc wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

 

Jak przekazać 1% podatku?

 

Krok 1.

Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając zeznanie PIT (np. PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38)

 

Krok 2.

Wypełnij rubrykę  WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP). W tej rubryce wpisz następujące dane:

  • Numer KRS: 0000270809 - w tym roku nie trzeba podawać nazwy Fundacji - wystarczy sam KRS
  • Wnioskowana kwota - kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1%   kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

wycinek PIT 36 2011 z tekstemhm

 

WAŻNE:

Jeśli chcesz przekazać swój 1% podatku na rzecz konkretnego Podopiecznego wypełnij koniecznie rubrykę DODATKOWE INFORMACJE, wpisując w niej nazwisko i numer subkonta osoby której chcemy podarować 1% np. „KOWALSKI, xxx”.

 

 wycinek PIT

 

Krok 3.

Złóż PIT w odpowiednim terminie, 1% podatku na konto Fundacji przekaże Urząd Skarbowy

BEZPŁATNY PROFESJONALNY PROGRAM PIT!

 Rozlicz lub skoryguj swój PIT w 3 prostych krokach:

1. Pobierz i zainstaluj lub uruchom program online

2. Wypełnij druki w prostym kreatorze

3. Rozlicz PIT przez Internet lub wydrukuj i wyślij pocztą.

 Korzystając z programu możecie Państwo korzystać z telefonicznego wsparcia expertów.

opp1proc

 

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT 2017. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

 

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE FUNDACJI AVALON :)

 

Pobierz wersję dla systemu Windows

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

opp standard 29678 uruchom 1

 

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu

 

 

 

Aby przekazać 1% na rzecz wybranego Podopiecznego mogą Państwo skorzystać z Programu PIT zamieszczonego na profilu Podopiecznego w zakładce "Nasi Podopieczni".

Zachęcamy Państwa do skorzystania z Poradnika. Znajdują się tam pytania i odpowiedzi dot. PIT-11 oraz szczegółowe informacje na temat wypełnienia PIT-37.

 

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) informujemy, iż administratorem Pani/ Pana danych osobowych jest Fundacja Avalon Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym z siedzibą przy ul. Michała Kajki 80/82/1, 04-620 Warszawa. Pani/Pana dane osobowe w zakresie imienia i nazwiska, adresu, nazwy Urzędu Skarbowego, pod który Pan/Pani podlega, zostały udostępnione przez Urząd Skarbowy Warszawa Wawer Fundacji Avalon, w celu prowadzenia bazy „Darczyńcy”, a także w celach kontaktowych, jeśli w formularzu rozliczenia rocznego wyraził/-a Pan/Pani zgodę na przekazanie powyższych danych OPP.

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. W razie takiej konieczności dane mogą być udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane osobowe w zakresie imienia i nazwiska, nazwy Urzędu Skarbowego, pod który Pan/Pani podlega będą udostępnione beneficjentom Fundacji Avalon, na co przysługuje prawo sprzeciwu.

Równocześnie informujemy Panią/Pana o prawie wniesienia, w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 Ustawy, pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz o prawie wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 Ustawy, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych.

Odsłony: 287466
Ulotkę wygenerowano: 512
Ulotkę wysłano mailem: 0

opp fundacja 750200 uruchom 1

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BGŻ BNP Paribas

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a