Przejdź do głównej zawartości

Aktywni i samodzielni

Zapisz się na fizjoterapię w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon i skorzystaj z karnetów i zajęć dofinansowanych przez Fundację Avalon w ramach programu „Aktywni i Samodzielni”!

W programie mogą wziąć udział osoby powyżej 18 roku życia, z orzeczeniem z tytułu niepełnosprawności narządu ruchu. Z oferty możesz skorzystać wykupując różne rodzaje pojedynczych zajęć lub karnetów: rehabilitacji stacjonarnej, online, w wodzie czy wspinaczki.

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada!

Na zdjęciu dziewczyna z niepełnosprawnością na ściance wspinaczkowej i asekurujący ją instruktor.

Zapisz się na zajęcia

Zajęcia stacjonarne

Fundacja Avalon,
ul. Domaniewska 50A, Warszawa

Zajęcia online

Odbywają się na platformie Teams

Na zdjęciu dziewczyna z niepełnosprawnością na ściance wspinaczkowej i asekurujący ją instruktor.

Zajęcia prowadzone poza siedzibą Fundacji – wspinaczka

Centrum Sportu OSIR WOLA,
ul
. Obozowa 60, Warszawa

Na zdjęciu fizjoterapeutka z pacjentem w basenie

Zajęcia prowadzone poza siedzibą Fundacji – basen

OSiR m.st. Warszawy w Dzielnicy Wawer
ul. V Poprzeczna 22, Warszawa

Umów się na konsultację stacjonarną lub online!

Podczas konsultacji fizjoterapeuta dopasuje pakiet zajęć odpowiedni do Twoich potrzeb i możliwości.

Telefon:

(22) 349 97 71

796 324 328

Mail:

[email protected]

Na czym polega rehabilitacja w ramach „Aktywnych i samodzielnych”?

„Aktywni i Samodzielni” to oprócz tradycyjnych ćwiczeń z fizjoterapeutą, także dodatkowe aktywności stanowiące ważny element procesu rehabilitacyjnego.

W większości przypadków są to zajęcia sportowe, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Poprzez udział w aktywnościach nie tylko urozmaicisz swój program rehabilitacyjny, ale także przekonasz się, że rehabilitacja może odbywać się poza salą, w sytuacjach dnia codziennego. Ponadto spróbujesz swoich sił w aktywnościach i sportach, które do tej pory wydawać Ci się mogły niedostępne – np. basen, wspinaczka – w warunkach dostosowanych do Twoich potrzeb i możliwości, a także przy asekuracji fizjoterapeuty. 

Program aktywnej rehabilitacji oparty jest na wieloletnim doświadczeniu i ugruntowanej wiedzy profesjonalnej kadry fizjoterapeutów Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Rehabilitacja odbywa się w Warszawie, w większości w siedzibie Fundacji Avalon przy ul. Domaniewskiej 50A.

O aktywnościach realizowanych w ramach programu przeczytasz na stronie poświęconej aktywnościom.

Jak zacząć?

 • Umów się na konsultację

  Zadzwoń (22) 349 97 71 lub 796 324 328 lub wyślij maila [email protected]

 • ikona dokumentu

  Przygotuj dokumentację

  medyczną (historia choroby, wyniki badań) oraz orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej

 • Przyjdź do nas

  W umówionym terminie przyjdź do Fundacji na ul. Domaniewską 50 A. Zalecamy wygodne ubranie, niekrępujące ruchów.

 • Pierwsze zajęcia

  Podczas pierwszych zajęć razem z fizjoterapeutą ustalicie cel i program rehabilitacji

Ile to kosztuje?

W ramach karnetu „Aktywni i Samodzielni” otrzymujesz 10 godzin zegarowych indywidualnych ćwiczeń z fizjoterapeutą + minimum 5 godzin zegarowych wybranych dodatkowych aktywności (tzn., że możesz zrealizować więcej).

Fizjoterapia

30 – 60 minut
30 – 60 minut
60 minut
60 minut
30 minut
60 minut
30 – 60 minut
60 minut
60 minut

Neurologopedia

60 minut
60 minut

Logopedia

60 minut
60 minut

Psycholog

60 minut
60 minut
60 minut

Dietetyk

90 minut
30 – 60 minut
Jadłospis na 7 dni

Wspinaczka

Pojedyncze zajęcia

120 minut
120 minut

Pakiety

5×120 minut (1 instruktor)
5×120 minut (2 instruktorów)

Aktywności

60 minut
60 minut
60 minut
60 minut
60 minut
60 minut
60 minut

Pakiety

10h + 5 aktywności
10h (możliwość stałego terminu)
10h + 5 aktywności
20h + 5 aktywności
10h (możliwość stałego terminu)
10 godzin wybranych zajęć

Najczęściej zadawane pytania

Skontaktuj się z nami: [email protected] / tel. 22 349 97 71 / kom. 796 324 328 i zapisz się na bezpłatną konsultację (stacjonarną lub online) prowadzoną przez naszego fizjoterapeutę.

Podczas konsultacji rehabilitant, na podstawie badania fizjoterapeutycznego oraz danych zebranych podczas wywiadu, ustali wraz z Tobą cel i program rehabilitacji.

Na konsultację przynieś orzeczenie o niepełnosprawności (oryginał), dokumentację medyczną (wypis ze szpitala, badania RTG, CD z badaniem) oraz opisy wyników badań.

Osoby, które są zapisane na konsultację online, są proszone o przesłanie dokumentacji w formie skanów / czytelnych zdjęć na maila Recepcji, nie później niż dzień przed konsultacją.

Aby rozpocząć rehabilitację potrzebne jest zaświadczenie o braku przeciwwskazań do rehabilitacji, o które można poprosić lekarza prowadzącego lub lekarza pierwszego kontaktu. Zaświadczenie jest ważne przez 6 miesięcy; po tym czasie trzeba przynieść nowe.

Informacja o rehabilitacji w naszej placówce do przekazania lekarzowi jest dostępna w sekcji „Dokumenty do pobrania”.

Orzeczenie jest ważne przy odpłatności za rehabilitację. Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej mogą skorzystać z programu rehabilitacji „Aktywność kluczem do niezależności”, współfinansowanego z PFRON (R-05, N-10, stopień umiarkowany lub znaczny; udział w projekcie osób z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności może stanowić nie więcej niż 10% ogółu beneficjentów ostatecznych projektu. Przy weryfikacji tego wskaźnika nie są brani pod uwagę beneficjenci ostateczni z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności z uwagi na niepełnosprawność intelektualną, całościowe zaburzenia rozwojowe, długotrwałą, chroniczną niepełnosprawność o charakterze psychicznym, niepełnosprawność sprzężoną, chorobę nowotworową piersi) oraz z rehabilitacji dofinansowanej przez Fundację (bez względu na stopień). Osobom bez orzeczenia możemy zaproponować rehabilitację odpłatną.

Zajęcia można odwołać najpóźniej dzień wcześniej do godziny 21.00 (można odwołać telefonicznie, mailowo, przez sms).

Zajęcia realizowane w stałych terminach, można odwołać maksymalnie do 3 tygodni. Dłuższa przerwa w zajęciach będzie skutkowała utratą stałego terminu.

Pojedynczy termin jest aktualny wyłącznie tego danego dnia na daną godzinę, na którą jesteś zapisany/zapisana. Umawiając takie pojedyncze wizyty możesz dostosowywać intensywność, godziny zajęć do swoich planów.

Stały termin np. w środy od danej daty oznacza, że masz zajęcia co tydzień, w każdą środę, na daną godzinę, z danym fizjoterapeutą. Od lipca 2022 r. z zasady co maksymalnie 6 miesięcy nastąpi zmiana terapeuty.

Tak, w zależności od wolnych miejsc. Można także dodać bądź odjąć termin rehabilitacji. Zmiany terminu dokonuje się mailowo, telefonicznie bądź osobiście w Recepcji Fundacji.

Polecając naszą rehabilitację innej osobie otrzymasz rabat 10% (niezależnie od tego, ilu osobom poleciłeś rehabilitację). Rabat jest jednorazowy na zakup jednego karnetu. Osoba, której rehabilitacja została polecona, przy zakupie karnetu powinna poinformować, kto polecił jej rehabilitację.

Prowadzimy indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą, w tym: kinezyterapię (czyli ćwiczenia indywidualne różnymi metodami), masaże, terapię manualną, rehabilitację w wodzie. Więcej na temat metod z jakich korzystamy znajdziesz w sekcji „Metody terapii”.