Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Łukasz Kufta

Mam na imię Łukasz. Całe dzieciństwo, do około 17. roku życia, spędziłem w szpitalach i sanatoriach. Do domu wracałem tylko na święta, wakacje i ferie zimowe...

Mam na imię Łukasz. Całe dzieciństwo, do około 17. roku życia, spędziłem w szpitalach i sanatoriach. Do domu wracałem tylko na święta, wakacje i ferie zimowe. - Wbrew pozorom był to jeden z cenniejszych okresów w moim życiu. Nauczył mnie, że kłody rzucane pod nogi można przeskoczyć, a jeśli się nie da, trzeba obejść je dookoła. Dzięki temu podejściu ukończyłem liceum, zdałem maturę, dostałem się na ASP, z którego musiałem zrezygnować, ze względu na słabnące mięśnie, by w końcu, będąc humanistą na wózku inwalidzkim, zostać inżynierem informatykiem. Od 2016 roku prowadzę projekt Podniebnej Drużyny, w ramach której organizuję nietypowe akcje charytatywne, mające na celu aktywizowanie osób chorych na SMA. Udało mi się zorganizować m. in. akcję „O skok od leku”, w ramach której osoby chore mogły sięgnąć nieba wykonując skok spadochronowy oraz akcję „SMAki na nartach” podczas, której osoby nigdy nie chodzące szusowały na nartach czy „Podniebny Weekend”, gdzie osoby chore na SMA mogły skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich i farmaceutycznych u ponad 20 specjalistów. Od urodzenia choruję na SMA typ 1 (Rdzeniowy Zanik Mięśni). W związku z tym podniesienie szklanki z herbatą stanowi dla mnie niemałe wyzwanie z powodu zanikających mięśni. Dotychczas jedynym sposobem walki z chorobą była rehabilitacja. Obecnie pojawiła się szansa na przyjęcie leku – Spinrazy, który musi być podawany cztery razy w roku, a jego skuteczność w dużej mierze zależy od intensywności prowadzonej rehabilitacji- będą więc mnie czekać dodatkowe wydatki związane nie tylko z leczeniem, ale też z zaangażowaniem kolejnych terapeutów. 

POMÓŻ MI ŻYĆ AKTYWNIE

Przekazując 1 % podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Kufta, 7836 dajecie mi Państwo nadzieję na odzyskanie zdrowia i wspieracie moje codzienne funkcjonowanie. Każda złotówka będzie dla mnie cenna, gdy okaże się, że nadszedł czas na pokonanie choroby i choćby częściowe wzmocnienie moich mięśni. Z góry dziękuję wszystkim Darczyńcom!

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT za rok ubiegły. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

 

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE FUNDACJI AVALON :)

 

Pobierz wersję dla systemu Windows

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

e-pity po prostu

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

e-pity po prostu

 

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 618
Ulotkę wygenerowano: 19
Ulotkę wysłano mailem: 0

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>