Nasz dramat rozpoczął się, gdy Zuzia skończyła roczek. Biegnąc przewróciła się łamiąc nosek. Nie poruszała się. Gdy się ocknęła wstała i z uśmiechem pobiegła dalej nie zwracając uwagi na krew...

Nasz dramat rozpoczął się, gdy Zuzia skończyła roczek. Biegnąc przewróciła się łamiąc nosek. Nie poruszała się. Gdy się ocknęła wstała i z uśmiechem pobiegła dalej nie zwracając uwagi na krew. Takie incydenty powtórzyły się jeszcze 6 razy. Za każdym razem w biegu, co skutkowało dodatkowymi urazami, których nie czuła. 2 kolejne lata Zuzia spędziła w szpitalach, przychodniach, na przeróżnych badaniach i konsultacjach specjalistycznych. Zuzia przestawała także jeść, oddalała się od ludzi, nie poznawała bliskich, nie zwracała na nikogo uwagi, przestawała reagować na głos, cały czas jej mowa była na poziomie parumiesięcznego dziecka, biła siebie samą, układała wszystko w szeregu według sobie znanych schematów, buczała, krzyczała, machała rączkami i miała coraz więcej tików, na przykład ciągnęła bluzkę za dekolt aż krew spływała po szyi, krzyczała w nocy przez sen, była nadmiernie pobudzona fizycznie, ciągle w ruchu, nie mogła usiedzieć chwili w miejscu… długo by wymieniać. W efekcie Zuza ma zdiagnozowany autyzm, liczne zaburzenia sensoryczne, mowy i przetwarzania słuchowego oraz zaburzenia neurologiczne niesklasyfikowane. Zuzia czuje, widzi i słyszy świat inaczej. Zdarzają się utraty nabytej wiedzy i umiejętności. Bezpowrotnie. Trzeba uczyć się na nowo. Jej świat to zwierzęta. I tylko o tym z nią porozmawiasz. Słyszy, co innego, niż się do niej mówi. Złożenie prostego zdania zajmuje jej dużo czasu, często myli znaczenie słów, których się wyuczyła. Zuzia żyje w innym świecie, którego uczy się godzić z ‘naszym’. Udaje jej się pogodzić te dwie rzeczywistości dzięki licznym terapiom.Zuzia w przyszłości ma ogromne szanse funkcjonować samodzielnie i być niezależna od osób trzecich. Może ukończyć studia, pracować, założyć rodzinę. Teraz jest czas, gdy odpowiednie terapie umożliwią jej to!

Zuzia chce być zdrowa. Pomóż jej w tym.

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Olek, 6062 pomagacie Państwo Zuzi w codziennym funkcjonowaniu oraz w walce o sprawność.


Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT za rok ubiegły. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji Avalon.

 

Pobierz Program e-pity 2020

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

Program e-pity w przeglądarce

Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu

Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych

Tytuł wpłaty: np.: KOWALSKI, xxx - podajemy nazwisko i numer subkonta osoby której chcemy przekazać darowiznę. To bardzo ważne!

Odsłony: 1355

Ilość pobrań: 27

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!