Nasz 14-sto letni syn Wojciech do 19 marca 2015 roku był zupełnie zdrowym nastolatkiem. Cieszył się życiem zdobywając bardzo dobre wyniki w szkole. Niestety tego dnia cały nasz świat legł w gruzach. Wojtek bez żadnych niepokojących objawów doznał udaru – wylewu krwi do mózgu...

Nasz 14-sto letni syn Wojciech do 19 marca 2015 roku był zupełnie zdrowym nastolatkiem. Cieszył się życiem zdobywając bardzo dobre wyniki w szkole. Niestety tego dnia cały nasz świat legł w gruzach. Wojtek bez żadnych niepokojących objawów doznał udaru – wylewu krwi do mózgu. Był to dla nas i wszystkich naszych bliskich ogromny szok. Zadawaliśmy sobie pytania: dlaczego, jak to, taki młody? Przez miesiąc syn był diagnozowany w Centrum Zdrowia Dziecka. Ostateczna diagnoza jaką usłyszeliśmy była dla nas wyrokiem i końcem świata. Choroba MOYAMOYA – zarastanie tętnic mózgowych i groźba kolejnych udarów. Schorzenie niezwykle rzadkie, nieuleczalne i postępujące. Wojciech niestety nie miał szczęścia ponieważ konsekwencją udaru jest niedowład prawostronny, początkowo całkowity, później powoli ustępujący. Wojtek zaczął wyraźnie mówić i chodzić, lecz niestety jego ręka pozostaje w bezwładzie. 18 czerwca 2015 roku Wojciech przeszedł operację neurochirurgiczną w CZD. Interwencja chirurgiczna ma zmniejszyć ryzyko udarów lecz niestety całkowitej pewności nie ma. Choroba może w każdej chwili zaatakować. Niedowład, z którym zmaga się Wojtek wymaga ciągłej rehabilitacji neurologicznej. W naszym kraju nie jest to możliwe w trybie ubezpieczenia. Kolejki oczekujących na turnusy rehabilitacyjne są długie. Jesteśmy zmuszeni szukać pomocy poza NFZ, a jak wiadomo są to ogromne koszty. Dlatego też zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli. Pomóżcie Wojtkowi walczyć z niedowładem i chorobą MOYAMOYA. Wszystkie zebrane środki z darowizn i 1% zostaną wykorzystane na leczenie, dalszą diagnostykę, rehabilitację oraz umożliwienie Wojtkowi normalnego życia.  

POMÓŻ WOJTKOWI W WALCE Z CHOROBĄ

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Prymowicz, 5054, wspieracie Państwo Wojtka w codziennych zmaganiach.


Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT za rok ubiegły. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji Avalon.

 

Pobierz Program e-pity 2020

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

Program e-pity w przeglądarce

Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu

Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych

Tytuł wpłaty: np.: KOWALSKI, xxx - podajemy nazwisko i numer subkonta osoby której chcemy przekazać darowiznę. To bardzo ważne!

Odsłony: 2739

Ilość pobrań: 38

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!