Szymonek urodził się jako zdrowe dziecko i nic nie wskazywało, że życie jego rodziny zmieni się tak diametralnie...

Szymonek urodził się jako zdrowe dziecko i nic nie wskazywało, że życie jego rodziny zmieni się tak diametralnie. W czwartym miesiącu życia zdiagnozowano u niego bardzo ciężką postać choroby von Willebranda typ 3 (rzadki i niebezpieczny typ 3, choroba nieuleczalna). Choroba von Willebranda to wrodzona skaza krwotoczna - choroba, której istotą jest zaburzenie krzepnięcia krwi, co objawia się skłonnością do nadmiernych lub wydłużonych krwawień. Takie krwawienia są bardzo groźne i mogą doprowadzić nawet do śmierci.Objawy choroby to:samoistne krwawienia z nosa - to najczęstszy objawskłonność do łatwego powstawania siniakówsilniejsze odczucie bólukrwawienia z dziąsełkrwawienia z przewodu pokarmowegosamoistne dostawowe wylewy krwipourazowe krwawienia do mięśni.Brak podawania leku spowodowałby nieodwracalne zmiany lub śmierć. Terapia ta odbywa się w szpitalu, gdyż są ogromne problemy z wkłuciem. Kilkakrotnie przetaczano krew (trzeci stopień zagrożenia życia).Prośba o pomoc podyktowana jest trudną sytuacją finansową rodziny. Szymonek wymaga stałej 24-godzinnej opieki, terapii i leczenia u specjalistów do tej pory aż samodzielnie będzie sobie radził.  To wszystko przekracza możliwości finansowe rodziców chłopca. Najgorsza jest niemoc, kiedy z jednej strony widzi się ból i cierpienie dziecka, a z drugiej pragnienie i chęć zabawy, która jednak może zakończyć się kolejnym urazem. Dlatego rodzice nie chcą pozwolić, aby ograniczenia przyniosły kolejne cierpienia. Ciągła walka o życie ukochanego dziecka musi być stawiana ponad niedogodności życia codziennego. Mimo tych ogromnych problemów Szymonek jest radosny i uśmiechnięty. Dziękujemy za każdą wpłatę.

WSPOMÓŻ SZYMONKA W CODZIENNYCH ZMAGANIACH

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Wasążnik, 7546 wspieracie Państwo Szymonka w walce z chorobą oraz w codziennym funkcjonowaniu.

Dziękujemy za każdą wpłatę.


Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT za rok ubiegły. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji Avalon.

 

Pobierz Program e-pity 2020

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

Program e-pity w przeglądarce

Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu

Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych

Tytuł wpłaty: np.: KOWALSKI, xxx - podajemy nazwisko i numer subkonta osoby której chcemy przekazać darowiznę. To bardzo ważne!

Odsłony: 517

Ilość pobrań: 21

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!