Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Martyna Siemińska

Martynka w wieku 6 lat, oprócz zabawek na Gwiazdkę 2015 dostała również "w prezencie" guza mózgu. Zaczęło się w Wigilię o północy. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia miała pierwszą operację ratującą jej życie...

Martynka w wieku 6 lat, oprócz zabawek na Gwiazdkę 2015 dostała również "w prezencie" guza mózgu. Zaczęło się w Wigilię o północy. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia miała pierwszą operację ratującą jej życie. Potem częściowa resekcja guza, pozostałość jest nieoperacyjna. Pierwsza chemioterapia i niemal tuż po niej - potężny wylew z guza. Pobyt na OIOM-ie w śpiączce farmakologicznej. Strach o jej życie. Lekarze mówili, że rokowania nie są dobre. Po wybudzeniu podjęła oddychanie. Odzyskała przytomność. Komory mózgowe płukały się drenażem zewnętrznym jeszcze przez 1,5 miesiąca. Pojawiło się całe mnóstwo złych objawów neurologicznych: bardzo silne przykurcze, niedowład kończyn, afazja, zaniki pamięci, zaburzenia smaku, zaniki wzroku, moczówka prosta - to tylko kilka z nich. W tym czasie chemioterapię przerwano, a guz urósł o 1/4. Dopiero maj przyniósł poprawę. Codzienna rehabilitacja pomogła na przykurcze, Martynka zaczęła stawać na nogi. Rozpoczęła nowy protokół chemioterapii. W Klinice Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka spędziła 2,5 miesiąca. Wypisana do domu wracała do szpitala z powikłaniami. Obecnie po 8 operacjach walczy z guzem, wysokim poziomem sodu, niedowładem nóg i zanikami pamięci. Chemioterapia niszczy guza, ale też krew, dlatego dwa razy już wymagała przetoczenia krwi. Martynka mimo choroby jest bardzo pogodna, pokorna, optymistycznie nastawiona i bardzo cierpliwa. Lubi się uczyć - pisać, liczyć, grać w żółwika Ozzy'ego, ćwiczyć na rehabilitacji i chodzić.  

WSPOMÓŻ MARTYNKĘ W WALCE Z CHOROBĄ

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Siemińska, 6039 pomagacie Państwo Martynce mierzyć się z rzeczywistością.

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT za rok ubiegły. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

 

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE FUNDACJI AVALON :)

 

Pobierz wersję dla systemu Windows

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

e-pity po prostu

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

e-pity po prostu

 

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 2262
Ulotkę wygenerowano: 24
Ulotkę wysłano mailem: 0

Komentarze  

0 #1 Iza 2016-11-29 00:11
Bardzo dziękujemy!!!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>