Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Marcelina Sakuta

03.12.2004r. o godz. 19.45 na świat przyszła malutka dziewczynka. Mama była bardzo dumna i nie mogła napatrzyć się na maleństwo. Była tak szczęśliwa, że nie zauważyła niepokoju lekarzy. Następnego dnia, gdy zeszła nakarmić Marcelinkę (bo tak dała jej na imię), zdziwiła się, że koło córeczki jest tyle aparatury ratującej życie...

03.12.2004r. o godz. 19.45 na świat przyszła malutka dziewczynka. Mama była bardzo dumna i nie mogła napatrzyć się na maleństwo. Była tak szczęśliwa, że nie zauważyła niepokoju lekarzy. Następnego dnia, gdy zeszła nakarmić Marcelinkę (bo tak dała jej na imię), zdziwiła się, że koło córeczki jest tyle aparatury ratującej życie. Uśmiech zastąpiły łzy, gdy lekarz oznajmił, że dziewczynka ma poważną wadę serca i nie dożyje 3 dni. Matka nie uwierzyła, przecież córeczka dostała 9-10 w skali Apgar. Zdiagnozowano u Marcelinki 10 wad serca. Postanowiono w trzeciej dobie operować maleństwo. Marcelinka pokazała wszystkim swoją wolę życia. Po trzech miesiącach znowu źle się czuła i siniała. Po kontroli zadecydowano o ponownej operacji. Niestety nie przyniosła ona żadnych rezultatów. Będąc pod stałą obserwacją kardiologów zapadła decyzja o następnej operacji. Marcelinka miała rok i dwa miesiące, rozległa operacja zakończyła się wieloma komplikacjami - udarem mózgu, skazą krwotoczną, sepsą, DIC, NEK i reanimacjami, po których mózg małej był uszkodzony w 70%. Przez 3 miesiące walczyła o życie pod respiratorem. Wygrała po raz kolejny ze śmiercią, ale nie z walką o życie. Przez kolejne 9 i pół roku walka trwa bez przerwy. Codziennie po wyjściu ze szpitala ćwiczyła z mamą po 8 godz. dziennie przez 7 dni w tygodniu. W wieku 4 lat Marcelinka zaczęła chodzić, mówić i siedzieć. Ale to nie koniec. W wieku 8 lat, przeżyła rozległy zawał, rok później doszła padaczka a we wrześniu ubiegłego roku choroba genetyczna CHERUBIZM i Śluzak. Mimo tego wszystkiego Marcelinka się nie poddaje, walczy z przeciwnościami losu, chodzi ciągle uśmiechnięta.  

KTO POMOŻE NAM SPEŁNIĆ MARZENIE O ŻYCIU?

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Sakuta, 4392, wspieracie Państwo Marcelinkę w jej codziennych zmaganiach.

Poniżej najnowszy program do rozliczeń PIT za rok 2020. W rubryce dot. przekazania 1% podatku został automatycznie wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

 

Pobierz wersję dla systemu Windows

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

e-pity po prostu

 

Zachęcamy również do skorzystania z wersji on-line programu:

e-pity po prostu

 

Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu

 

 

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE PODOPIECZNYCH FUNDACJI AVALON :)


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 462
Ulotkę wygenerowano: 18
Ulotkę wysłano mailem: 0

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>