Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki.
Jakub ma skończony rok. W wieku 9 mc wykryto u niego złośliwy nowotwór nerki (guz Wilmsa). Leczenie rozpoczęło się czterotygodniową chemią przedoperacyjną. W czerwcu 2021 roku operacyjnie usunięto guza wraz z 1/3 prawej nerki. Po zabiegu Kubę czekała jeszcze chemioterapia pooperacyjna. W sierpniu 2021 zakończono całą procedurę leczenia nowotworu.

Obecnie Kubuś jest w trakcie remisji. Co trzy miesiące pojawia się w szpitalu na badania mające sprawdzić stan zdrowia i wykluczenie ewentualnej wznowy. Na stałe przyjmuje leki, wymaga też mieć specjalną dietę żywieniowa. Jak wyglądała diagnoza, leczenie, to z jakimi trudnościami zmierza się Kuba, a w końcu jakim jest dzielnym pacjentem opisuje nasza strona na Facebooku.

Facebook: Jakub i nowotwór Wilmsa

Przekazując 1% swojego podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem: GÓRSKI, 15043 pomagacie Państwo Kubie w codziennym funkcjonowaniu.


Odsłony: 441

Ilość pobrań: 1

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Wesprzyj działania Fundacji Avalon

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!