Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Filip Oryszczyn

Filip jest bardzo wesołym i inteligentnym dziewięciolatkiem zmagającym się z autyzmem dziecięcym. Zaburzenie to utrudnia Filipowi przede wszystkim właściwe rozpoznawanie i wyrażanie swoich uczuć oraz jasne...

Filip jest bardzo wesołym i inteligentnym dziewięciolatkiem zmagającym się z autyzmem dziecięcym.Zaburzenie to utrudnia Filipowi przede wszystkim właściwe rozpoznawanie i wyrażanie swoich uczuć oraz jasne komunikowanie myśli. Powoduje to, że nawiązywanie i utrzymywanie relacji z rówieśnikami w przypadku Filipa jest dosyć ograniczone. Słownictwo Filipa jest bogate i różnorodne, jednak nie zawsze stosowane we właściwym kontekście. Chłopiec często też posługuje się neologizmami lub wymyślonym przez siebie językiem. Łatwiej nawiązać mu kontakt z osobami dorosłymi, wymaga to jednak z ich strony dużo zrozumienia, cierpliwości i spokoju. Aby pomóc Filipowi lepiej rozumieć siebie i innych, potrzeba terapii psychologicznej, logopedycznej i pedagogicznej.Autyzm wiąże się też z obniżeniem sprawności ruchowej, co z kolei wymaga wsparcia terapeuty integracji sensorycznej.Dodatkowo, w przypadku Filipa, zaburzeniem towarzyszącym jest nadpobudliwość ruchowa, a łagodzenie jej objawów wiąże się z podawaniem odpowiednich środków farmakologicznych. Konieczna jest też właściwa dieta, wyłączająca cukry proste, laktozę czy kazeinę, która łagodzi objawy trawienno-metaboliczne oraz zmniejsza nasilenie zachowań trudnych. Dla ogólnej poprawy kondycji chłopca we wszystkich zaburzonych obszarach pomocne mogą być zajęcia hydroterapii, muzykoterapii czy hipoterapii.Dla ogólnej poprawy kondycji chłopca we wszystkich zaburzonych obszarach pomocne mogą być zajęcia hydroterapii, muzykoterapii czy hipoterapii.Comiesięczne koszty terapii są bardzo duże, dlatego zwracamy się z apelem o wsparcie finansowe z Państwa strony. Dotychczasowe działania przynoszą bardzo pozytywne rezultaty, ale niezbędna jest dalsza praca.Państwa pieniądze na pewno nie zostaną zmarnowane!Przekazując 1% podatku lub darowiznę pomagają nam Państwo w codziennych zmaganiach. Za wszelką pomoc będziemy bardzo wdzięczny.

FUNDACJI AVALON z dopiskiem Oryszczyn, 3560

Przekazując 1% podatku lub darowiznę FUNDACJI AVALON z dopiskiem Oryszczyn, 3560 pomagają nam Państwo w codziennych zmaganiach. Za wszelką pomoc będziemy bardzo wdzięczny.

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT za rok ubiegły. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

 

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE FUNDACJI AVALON :)

 

Pobierz wersję dla systemu Windows

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

e-pity po prostu

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

e-pity po prostu

 

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 712
Ulotkę wygenerowano: 29
Ulotkę wysłano mailem: 0

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>