Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Eliza Zając

Nazywam się Eliza Zając. Urodziłam się w 27 tygodniu ciąży 24.07.2015 r. m.in. z hipoglikemią, niedokrwistością, dysplazją oskrzelowo- płucną i retinopatią wcześniaczą...

Nazywam się Eliza Zając. Urodziłam się w 27 tygodniu ciąży 24.07.2015 r. m.in. z hipoglikemią, niedokrwistością, dysplazją oskrzelowo- płucną i retinopatią wcześniaczą. Ważyłam zaledwie 1040 g. W szpitalu spędziłam ponad dwa miesiące. Przeszłam także operację na oczka w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Mama rehabilitowała mnie codziennie żebym mogła w przyszłości dogonić swoich rówieśników. Jednak później znowu stanęło coś na przeszkodzie. Wylądowałam w szpitalu z 40 stopniową gorączką. Okazało się, że mam skręconego jajnika i ogromną torbiel na nim. Potrzebna była operacja. Lekarze nie wiedzieli czy wyjdę z tego. Byłam bardzo malutka, a do tego walczyłam jeszcze z rotawirusem i zmianami zapalnymi w płucach. Na szczęście operacja się udała. Po paru dniach, pomimo dużej rany na brzuszku, byłam bardzo pogodna i cały czas się uśmiechałam. Wyszłam do domku z mamą i bardzo dobrze szło mi nadrabianie zaległości....do czasu. Niestety okazało się, że zachorowałam na najgorszy typ padaczki niemowlęcej- Zespół Westa. Od razu trafiłam do szpitala. Niestety ataki były cały czas, a leki tylko w niewielkim stopniu załagodziły napady. Najpierw leczyłam się w Kielcach, później w Warszawie. Druga diagnoza brzmiała: encefalopatia niedotleniowo- niedokrwienna pod postacią opóźnienia rozwoju we wszystkich sferach i padaczki lekoopornej. Obecnie jestem na dwóch lekach przeciwpadaczkowych i kończę kurację sterydami. Obecnie mam 15,5 miesiąca i niestety nic jeszcze nie mówię, nie chodzę, nie siedzę. Potrafię przekręcać się z brzuszka na plecki i odwrotnie oraz zaczynam bawić się zabawkami. Jestem pod stałą opieką poradni laryngologiczno- alergologicznej, okulistycznej, chirurgicznej, neurologicznej oraz w poradni wczesnego wspomagania rozwoju: opieka neurologa, rehabilitantów, psychologa i logopedy. Bardzo się staram, ale codzienne dojazdy na rehabilitację i do specjalistów są bardzo kosztowne. Chciałabym pojechać także na turnus rehabilitacyjny. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś wpłacił choćby niewielką kwotę bądź przekazał 1% podatku.  

WSPOMÓŻ ELIZKĘ W CODZIENNYCH ZMAGANIACH

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Zając, 6571 pomagacie Państwo Elizce w codziennej walce o lepsze jutro.

Poniżej najnowszy program do rozliczeń PIT za rok 2020. W rubryce dot. przekazania 1% podatku został automatycznie wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

 

Pobierz wersję dla systemu Windows

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

e-pity po prostu

 

Zachęcamy również do skorzystania z wersji on-line programu:

e-pity po prostu

 

Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu

 

 

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE PODOPIECZNYCH FUNDACJI AVALON :)


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 1834
Ulotkę wygenerowano: 20
Ulotkę wysłano mailem: 0

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>