Nazywam się Eliza Zając. Urodziłam się w 27 tygodniu ciąży 24.07.2015 r. m.in. z hipoglikemią, niedokrwistością, dysplazją oskrzelowo- płucną i retinopatią wcześniaczą...

Nazywam się Eliza Zając. Urodziłam się w 27 tygodniu ciąży 24.07.2015 r. m.in. z hipoglikemią, niedokrwistością, dysplazją oskrzelowo- płucną i retinopatią wcześniaczą. Ważyłam zaledwie 1040 g. W szpitalu spędziłam ponad dwa miesiące. Przeszłam także operację na oczka w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Mama rehabilitowała mnie codziennie żebym mogła w przyszłości dogonić swoich rówieśników. Jednak później znowu stanęło coś na przeszkodzie. Wylądowałam w szpitalu z 40 stopniową gorączką. Okazało się, że mam skręconego jajnika i ogromną torbiel na nim. Potrzebna była operacja. Lekarze nie wiedzieli czy wyjdę z tego. Byłam bardzo malutka, a do tego walczyłam jeszcze z rotawirusem i zmianami zapalnymi w płucach. Na szczęście operacja się udała. Po paru dniach, pomimo dużej rany na brzuszku, byłam bardzo pogodna i cały czas się uśmiechałam. Wyszłam do domku z mamą i bardzo dobrze szło mi nadrabianie zaległości....do czasu. Niestety okazało się, że zachorowałam na najgorszy typ padaczki niemowlęcej- Zespół Westa. Od razu trafiłam do szpitala. Niestety ataki były cały czas, a leki tylko w niewielkim stopniu załagodziły napady. Najpierw leczyłam się w Kielcach, później w Warszawie. Druga diagnoza brzmiała: encefalopatia niedotleniowo- niedokrwienna pod postacią opóźnienia rozwoju we wszystkich sferach i padaczki lekoopornej. Obecnie jestem na dwóch lekach przeciwpadaczkowych i kończę kurację sterydami. Obecnie mam 15,5 miesiąca i niestety nic jeszcze nie mówię, nie chodzę, nie siedzę. Potrafię przekręcać się z brzuszka na plecki i odwrotnie oraz zaczynam bawić się zabawkami. Jestem pod stałą opieką poradni laryngologiczno- alergologicznej, okulistycznej, chirurgicznej, neurologicznej oraz w poradni wczesnego wspomagania rozwoju: opieka neurologa, rehabilitantów, psychologa i logopedy. Bardzo się staram, ale codzienne dojazdy na rehabilitację i do specjalistów są bardzo kosztowne. Chciałabym pojechać także na turnus rehabilitacyjny. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś wpłacił choćby niewielką kwotę bądź przekazał 1% podatku.  

WSPOMÓŻ ELIZKĘ W CODZIENNYCH ZMAGANIACH

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Zając, 6571 pomagacie Państwo Elizce w codziennej walce o lepsze jutro.


Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT za rok ubiegły. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji Avalon.

 

Pobierz Program e-pity 2020

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

Program e-pity w przeglądarce

Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu

Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych

Tytuł wpłaty: np.: KOWALSKI, xxx - podajemy nazwisko i numer subkonta osoby której chcemy przekazać darowiznę. To bardzo ważne!

Odsłony: 1893

Ilość pobrań: 21

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!