Andrew w dokumentach, na co dzień woli być Jędrkiem. Jest dzieckiem, które kilkakrotnie wygrało walkę o życie...

 

Andrew w dokumentach, na co dzień woli być Jędrkiem. Jest dzieckiem, które kilkakrotnie wygrało walkę o życie. Przechodził ciężkie zapalenie mózgu i rdzenia, miał toksyczną nekrolizę naskórka – Zespół Lyella. Jest niepełnosprawny od urodzenia. 14 lat temu przyszedł na świat z niedotlenieniem mózgu, poszerzonym układem komorowym, wiotkością mięśni. Od czwartego miesiąca życia był rehabilitowany i choć rehabilitacja przynosiła efekty, problemów przybywało.Na dzień dzisiejszy lekarze określają, że niepełnosprawność Jędrka jest spowodowana wieloczynnikową etiologią – przyczyn jest wiele. Ma problemy z chodzeniem, z mową, jest powolny w każdej sferze życiowej. Wolniej się uczy,  ociężale wykonuje podstawowe czynności. Nie rozumie pojęć abstrakcyjnych -  pory roku, czas itp. są dla niego magią. Do tego dochodzą zaburzenia emocjonalne. Jest też obciążony genetycznie – Zespół Polisomii Chromosomów 47XYY . Obecnie czeka na badanie w kierunku Zespołu Aspergera. Wymaga ciągłego usprawniania, różnych form terapii, jak najbardziej zindywidualizowanych zajęć rewalidacyjnych i uspołeczniających.Żeby odpowiednio rehabilitować syna musiałabym jeździć do ośrodka oddalonego o 60 km , a to obecnie przerasta moje możliwości finansowe. Ciężko jest wszystko pogodzić i godnie żyć, szczególnie gdy nie można podjąć pracy a dziecko ma tylko jednego rodzica.Czy Jędrek kiedykolwiek będzie samodzielny? Tego nie wiem, ale, póki starczy mi sił, chciałabym dołożyć wszelkich starań żeby mu w tym pomóc. Zbieram pieniądze na wszystko co może przyczynić się do ciągłego usprawniania i w miarę normalnego funkcjonowania w życiu codziennym.Przekazując darowiznę lub 1% podatku Fundacji Avalon z dopiskiem Zama, 1537 pomagasz stawiać kolejny krok i uwierzyć nam w lepsze jutro.Dziękujemy za wszelką pomoc – Mama i Syn.


Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT za rok ubiegły. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji Avalon.

 

Pobierz Program e-pity 2020

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

Program e-pity w przeglądarce

Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu

Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych

Tytuł wpłaty: np.: KOWALSKI, xxx - podajemy nazwisko i numer subkonta osoby której chcemy przekazać darowiznę. To bardzo ważne!

Odsłony: 612

Ilość pobrań: 24

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!