Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Amelia Niewęgłowska

Amelka jest mądrą, wesołą i bardzo ruchliwą dziewczynką. Uwielbia ćwiczyć, tańczyć, śpiewać, bawić się, jest bardzo opiekuńcza, troszczy się o innych oraz kocha zwierzęta...

Amelka jest mądrą, wesołą i bardzo ruchliwą dziewczynką. Uwielbia ćwiczyć, tańczyć, śpiewać, bawić się, jest bardzo opiekuńcza, troszczy się o innych oraz kocha zwierzęta. Niestety od niespełna drugiego roku życia zmaga się z chorobą, na którą nie ma lekarstwa. Jest to Cukrzyca typu 1. Od tamtej pory jej życie przestało już być tak beztroskie i radosne, jak życie jej zdrowych rówieśników.Mimo, że Amelka jest dzieckiem, to rozumie, że nie zawsze może zjeść lub wypić to, na co ma ochotę, bardzo często jednak próbuje się buntować przeciwko chorobie. Pyta: dlaczego to właśnie ona musi chorować? Co złego zrobiła, że musi już do końca życia cierpieć? Dlaczego codziennie musi kłuć swoje paluszki przed każdym posiłkiem? Dlaczego tak często źle się czuje? Dlaczego tak często musi chodzić do lekarzy? Dlaczego tak często musi czekać? Czekać aby zjeść obiad, czekać, aby zjeść kolację, czekać, aby zjeść coś dobrego. Dlaczego na jej nogach i pośladkach jest tak wiele bolesnych miejsc i ran po poprzednich wkłuciach pompy insulinowej, które okropnie bolą, kiedy się je masuje?  Dlaczego wszędzie musi nosić pompę i glukometr? Dlaczego musi się wciąż martwić, żeby nie zgubić i nie uszkodzić tego drogiego sprzętu?Tych pytań jest więcej i więcej, z każdym dniem, miesiącem i rokiem. Amelka dorasta, coraz bardziej rozumie problem, to duża ulga, ale to nie pomaga w codziennym borykaniu się z chorobą.Insulina, wyposażenie do pompy insulinowej, środki higieniczne, igły, paski, olejki do masażu i wiele innych ważnych w codziennej pielęgnacji akcesoriów, to bardzo kosztowne środki medyczne, ale nie możemy jej niczego odmówić, bo wiemy, że od tego zależy jej życie, zdrowie oraz względnie spokojne funkcjonowanie.Dlatego prosimy, swój 1% podatku przekaż Amelce, na jej leczenie i rehabilitację oraz codzienne funkcjonowanie. To niewiele, ale pamiętaj, że będą to bardzo dobrze wydane pieniądze.  Przekazując 1% podatku lub darowiznę FUNDACJI AVALON z dopiskiem Niewęgłowska, 2775 pomagają Państwo Amelce mierzyć się z rzeczywistością. Za wszelką pomoc bardzo dziękujemy.

POMÓŻ AMELCE W WALCE Z CHOROBĄ

Przekazując 1% podatku lub darowiznę FUNDACJI AVALON z dopiskiem Niewęgłowska, 2775 pomagają Państwo Amelce mierzyć się z rzeczywistością. Za wszelką pomoc bardzo dziękujemy.

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT za rok ubiegły. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

 

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE FUNDACJI AVALON :)

 

Pobierz wersję dla systemu Windows

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

e-pity po prostu

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

e-pity po prostu

 

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 636
Ulotkę wygenerowano: 22
Ulotkę wysłano mailem: 0

Komentarze  

+1 #1 Bożena 2015-02-12 20:29
Wszystkim, którzy zechcą wspomóc Nasz codzienny trud leczenia, przesyłamy ogromne BUZIAKI i jeszcze większe DZIĘKUJEMY, tym bardziej, że osób chorych i potrzebujących jest tak wiele.

Bożena (mama Amelki)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>