Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Aleksandra Ciesielska

Kiedy czujesz się źle, Twój organizm wysyła sygnały, dzięki którym możesz sobie pomóc. Wyobraź sobie, że pewnego dnia nie odczuwasz ich...

Kiedy czujesz się źle, Twój organizm wysyła sygnały, dzięki którym możesz sobie pomóc. Wyobraź sobie, że pewnego dnia nie odczuwasz ich. Nie wiesz więc, że coś Ci grozi i nie możesz się przed tym bronić. Ten stan zagraża Twojemu życiu. Brak świadomości jego występowania może doprowadzić do tragedii.Mój "słodki problem" ma bardzo gorzki smak. Chorując na cukrzycę typu 1 od 24 lat, nagle przestałam odczuwać spadki cukru (hipoglikemie). Nie drżały mi już ręce, nie kołatało serce, nie odczuwałam wilczego apetytu jak to bywało w takich sytuacjach. Po prostu nie wiedziałam, kiedy glikemia w moim organizmie osiąga zagrażający mojemu życiu niski poziom. Czy wtedy, gdy bawiłam się z synem, czy gdy robiłam zakupy, a może kiedy śpieszyłam się do pracy?  I tak jest niestety do dzisiaj. Z tego powodu wykonywanie codziennych, najprostszych czynności umożliwia mi pompa insulinowa z SENSOREM, który samodzielnie mierzy mi poziom cukru co 5 minut i jeśli wyczuje jego spadek, wysyła sygnał do pompy. Ona z kolei zatrzymuje podawanie insuliny i to przed wystąpieniem niedocukrzenia. W ten sposób system ciągłego monitorowania glikemii (pompa + sensor), który zaleciła mi moja diabetolog, chroni mnie przed utratą przytomności i w konsekwencji przed śpiączką hipoglikemiczną. Jest on dla mnie jedyną szansą na zwyczajne funkcjonowanie: bycie mamą, żoną, kobietą aktywną zawodowo...Sensory nie są refundowane przez NFZ. Ich miesięczny koszt zakupu wynosi ponad 1000 zł. Nie stać mnie, aby ponosić taki ogromny wydatek, a bez nich moje życie jest zagrożone. Nie jestem w stanie mierzyć sobie cukru co 5 minut, to po prostu niewykonalne. Dlatego bardzo proszę o wsparcie finansowe zakupu sensorów. Dzięki nim jestem bezpieczna, żyję... Liczy się każda złotówka.  

WSPOMÓŻ MNIE W CODZIENNYCH ZMAGANIACH

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Ciesielska, 6697 pomagacie mi Państwo w codziennej walce z chorobą.

Ola

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT za rok ubiegły. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

 

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE FUNDACJI AVALON :)

 

Pobierz wersję dla systemu Windows

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

e-pity po prostu

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

e-pity po prostu

 

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 405
Ulotkę wygenerowano: 19
Ulotkę wysłano mailem: 0

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>