Konkurs fotograficzny
„Mam tak samo jak Ty – artystyczne sceny z życia codziennego”

Rysunek mężczyzny na wózku z aparatem w rękach, na tle kuli ziemskiej. Napis

O konkursie

Fundacja Avalon przeprowadziła II edycję konkursu fotograficznego z okazji 3 grudnia – Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.

W tym roku hasłem przewodnim było „Mam tak samo jak Ty – artystyczne sceny z życia codziennego”.

Udział mógł wziąć każdy – osoby z niepełnosprawnościami i bez, profesjonalni fotografowie i amatorzy.

Na konkurs nadesłano 231 prac, z czego jury wyróżniło 12 prac.

Zwycięska trójka to:

• Szymon Cyglicki, „Dziki Juhas” – pierwsze miejsce
  • Józef Cisło, „Dzień za dniem” – drugie miejsce
  • Adam Kamiński, „Jazda!!!” – trzecie miejsce

Nagroda publiczności powędrowała do Łukasza Rogowskiego, autora pracy „Przyjaźń widziana oczami rywalizacji”.

Zdjęcie przedstawia wyróżnione w konkursie prace na skwerze Twardowskiego.

Wystawa zwycięskich prac

W dniach 1.12 – 22.12.2023 wszystkie wyróżnione prace będzie można podziwiać na wystawie poświęconej konkursowi oraz Międzynarodowemu Dniu Osób z Niepełnosprawnościami.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na skwer ks. Jana Twardowskiego w Warszawie (okolice Krakowskiego Przedmieścia).

Zwycięskie prace

Widoczny od tyłu nagi mężczyzna siedzi na podłodze, obok leży wywrócony wózek.

I miejsce:
Szymon Cygliński
„Dziki Juhas”

Mężczyzna na wózku pracuje pilarką, wokół lecą iskry.

II miejsce:
Józef Cisło
„Dzień za dniem”

Uśmiechnięty chłopak jedzie na rowerze chodnikiem, obok na drodze trwa wyścig kolarski.

III miejsce:
Adam Kamiński
„Jazda!!!”

Dwie kobiety na wózku toczą pojedynek szermierski.

Nagroda publiczności:
Łukasz Rogowski „Przyjaźń widziana oczami rywalizacji”

Na kanapie siedzą nogi w dżinsach, a obok tułów z głową chłopca z zespołem Downa.

Anna Grochowska „Życie w rozdarciu”

Nogi leżącej kobiety splatają się z nogami mężczyzny - jedna z nóg mężczyzny jest protezą.

Artur Korolko
„W pełni pożądany”

Mężczyzna bez nóg w mundurze wojskowym siedzi nad jeziorem, obok znajduje się rower.

Franciszek Długajczyk „Chwila wytchnienia”

Mężczyzna trzyma na plecach dziewczynkę z zespołem Downa, oboje uśmiechają się, dziewczynka ma rozłożone ręce jakby udawała, że lata.

Grzegorz Krzysztofik „Tancerz, aktor, opiekun, przyjaciel”

Dwójka małych dzieci z zespołem Downa siedzi na walizce, która znajduje się na łące. Oboje są roześmiani, chłopiec pokazuje coś ręką dziewczynce.

Małgorzata Klak „Małe wielkie przygody”

Na boisku leżą kule, w tle widać piłkarzy z amputowanymi nogami, który grają mecz.

Marcelina Lipińska
„Start Ligi”

Marcin Idzikowski „Ambasador mobilności”

Czarno-białe zdjęcie przedstawia kobietę, która spaceruje z wózkiem, w którym siedzi niepełnosprawny chłopiec. Zza drzew przebija słońce.

Teresa Cisło „Bądź światłem, które pomaga widzieć innym”

Jury konkursu

Aneta i Filip Gębscy

Para artystów, która od 8 lat pracuje twórczo nad wspólnymi projektami artystycznymi, od 5 lat prowadzą autorskie Atelier w Warszawie, gdzie realizują sesje fotograficzne, projekty reklamowe oraz prowadzą małą Akademię Sztuki. Wielokrotnie nagradzani na prestiżowych konkursach reklamowych w kraju i zagranicą.

Maciej Krüger

Fotograf freelancer, na co dzień współpracuje z Onet.pl. Autor i współautor między innymi reportaży o tematyce społecznej. Prywatnie tata 11-latka.

Sebastian Cielecki

Od urodzenia porusza się na wózku, a od prawie 12 lat jest także szczęśliwym mężem. Fotografia jest dla niego pasją od kilkunastu lat. Jest pasjonatem, samoukiem, społecznikiem, który kocha ludzi i uwielbia z nimi rozmawiać, a samą sesję zdjęciową traktuje jak swego rodzaju terapię.

Helena Szczuka

Kierowniczka Działu Komunikacji i Promocji Fundacji Avalon

Regulamin

W 2023 roku Konkurs odbył się zgodnie z Regulaminem Konkursu Fotograficznego 2023 „Mam tak samo jak Ty! – artystyczne sceny z życia codziennego”, który jest dostępny na stronie internetowej Fundacji Avalon.

Historie i prace zwycięzców konkursu 2022

Wybrane prace uczestników konkursu 2022