Na grafice mężczyzna na sitwake oraz napis Sitwake, szkolenie 19 - 21.08.2021 Bielawa/Konstancin-Jeziorna, k. Warszawy. Logotypy: Avalon Extreme, Fundacji Avalon, PFRON i WawaWake.

Integracja bez ograniczeń z Avalon Extreme podczas szkolenia z sitwake 21 sierpnia w Wawawake

Fundacja Avalon zaprasza wszystkich miłośników sportów wodnych do podwarszawskiego wakeparku Wawawake. W tym miejscu w najbliższych dniach rozpocznie się szkolenie w dyscyplinie sitwake, po którym ośrodek dołączy do budowanej w Polsce sieci miejsc treningowych dla osób z niepełnosprawnościami. W ostatnim dniu kursu, czyli 21 sierpnia odbędzie się tam pokaz trików sitwake w wykonaniu Szymona Klimzy – ambasadora Avalon Extreme i certyfikowanego trenera wakeboaradingu dla osób z niepełnosprawnościami.

Liczącą dziesięć osób grupę szkoleniową poprowadzi Szymon Klimza – ambasador Avalon Extreme i certyfikowany trener sitwake, a także Mistrz Polski w Narciarstwie Biegowym OzN. W kursie wezmą udział osoby z kadry wakeparku, wolontariusze, członkowie rodzin i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Szkolenie składa się z części teoretycznej trwającej dwa dni i praktycznej zaplanowanej na ostatni dzień. Podczas części praktycznej Szymon Klimza wykona triki na desce sitwake. Osoby odwiedzające wakepark będą mogły nieodpłatnie wypożyczyć specjalnie przystosowaną deskę sitwake i spróbować swoich sił w tej niezwykłej dyscyplinie sportowej. Po szkoleniu zapraszamy na integracyjne ognisko.

Celem projektu „Aktywni z Avalon” jest przeprowadzenie szkoleń z sitwake, crossfitu i gokartów w każdym województwie w Polsce i rozwój sportów ekstremalnych oraz aktywizacja osób z niepełnosprawnościami. Jego efektem będzie powstanie mapy miejsc w całej Polsce, gdzie osoby z niepełnosprawnościami będą̨ mogły skorzystać́ z dostosowanej dla nich infrastruktury sportowej oraz zdobytej wiedzy i doświadczenia przeszkolonego personelu. Wpłynie to na dostępność dyscyplin sportowych dla OzN na terenie niemal całej Polski. Projekt „Aktywni z Avalon” realizowany jest przy dofinansowaniu ze środków PFRON.