Przejdź do głównej zawartości

Kornelia Jonaszak

Cel szczegółowy / Tytuł przelewu
Jonaszak, 17081
KRS
0000270809

O mnie

Mam na imię Kornelia. Skończyłam roczek. Rodzice pomogilli mi zdmuchnąć świeczki na torcie. Pomyślałam sobie życzenia:

Chciałabym widzieć.

Chciałabym chodzić.

Chciałabym siadać sama.

Chciałabym umieć raczkować.

Chciałabym obrócić się z pleców na brzuch.

Chciałabym trzymać zabawkę w ręku.

Chciałabym sama jeść.

Chciałabym kiedyś powiedzieć MAMO i TATO.

Mamo... Tato...czy moje życzenie się kiedyś spełni?

Urodziłam się w ciężkiej zamartwicy mózgu, urodziłam się niedotleniona. MÓZGOWE PORAŻENIE DZIECIĘCE blokuje spełnienie moich życzeń. NIE WIDZĘ. Mam korowe zaburzenia widzenia. Dodatkowo choruję na encefalopatię niedotleniowo-niedokrwienną, biorę leki przeciwpadaczkowe, wzmożone napięcie mięśniowe powoduje ciągły ból. Skutkiem niedotlenienia jest również mikrocefalia zwana małogłowiem. Moja głowa nie rośnie.

Proszę, pomóż mi zobaczyć Świat! Moi rodzice dokładają wszelkich starań, aby usprawnić moje zdrowie. Bardzo lubię jeździć na zajęcia hipoterapii, co mnie rozluźnia. Lubię nurkować w wodzie, co mnie relaksuje i daje mi poczucie własnego ciała. Koszty związane z leczeniem, transportem i rehabilitacją są bardzo wysokie. Bez Waszej pomocy naszej rodzinie jest bardzo ciężko sprostać mojej chorobie. Bardzo proszę o pomoc, która pozwoli mi na łatwiejsze życie, które od urodzenia jest bardzo trudne. Każde Wasze wsparcie przybliży mnie do zdrowia i walki z chorobą.

Przekazując 1,5% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Jonaszak, 17081 wspierasz mnie w codziennych zmaganiach.

Numer konta
62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Materiały do apelowania