Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Jadwiga Szyja-Frankowska

Od dzieciństwa, tj. od 29 lat choruję na cukrzycę insulinozależną. Jest to choroba przewlekła, wymagająca odpowiedniej diety, wykonywania wielokrotnych badań poziomu cukru we krwi oraz podawania insuliny. Osoba chora na cukrzycę insulinozależną doświadcza wielu problemów, również emocjonalnych i  psychicznych, związanych z tym, że stale trzeba myśleć i kontrolować poziom cukru...

Dzień DobryOd dzieciństwa, tj. od 29 lat choruję na cukrzycę insulinozależną. Jest to choroba przewlekła, wymagająca odpowiedniej diety, wykonywania wielokrotnych badań poziomu cukru we krwi oraz podawania insuliny. Osoba chora na cukrzycę insulinozależną doświadcza wielu problemów, również emocjonalnych i  psychicznych, związanych z tym, że stale trzeba myśleć i kontrolować poziom cukru. Całe życie skupia się na dążeniu do normoglikemii. Każdy kęs jedzenia jest okupiony uporczywym myśleniem i związanym z procesem decyzyjnym, czy podać insulinę, czy nie i w jakiej dawce. Obecnie jestem leczona pompą insulinową, która podaje insulinę w sposób ciągły. By leczenie było w pełni skuteczne lekarz diabetolog zalecił stosowanie systemu ciągłego monitorowania glikemii systemem FreeStyle Libre. Przy dużych wahaniach glikemii, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia, taki system monitorujący stale poziom glikemii jest niezbędny i daje największe szanse na życie bez powikłań. Niestety ww. system ciągłego mierzenia glikemii jest szalenie kosztowny i jest nierefundowany. Sensor, który mierzy stężenie glukozy zakładany jest na 14 dni i kosztuje 255 zł. Tak więc miesięczna kuracja to koszt 510 zł.Obecnie zbieram środki na zakup opisanego systemu Free Style Libre oraz utrzymania pompy (wkłucia do pompy- tzw. zestaw infuzyjny, insulina, zbiorniczki, paski do glukometru). Wszystko razem to ok. kilkuset złotych miesięcznie.

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Szyja-Frankowska, 5713 pomożesz wesprzeć mnie w utrzymaniu pompy i zakupie sensorów Free Style Libre oraz dalszym leczeniu.

Poniżej najnowszy program do rozliczeń PIT za rok 2020. W rubryce dot. przekazania 1% podatku został automatycznie wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

 

Pobierz wersję dla systemu Windows

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

e-pity po prostu

 

Zachęcamy również do skorzystania z wersji on-line programu:

e-pity po prostu

 

Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu

 

 

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE PODOPIECZNYCH FUNDACJI AVALON :)


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 594
Ulotkę wygenerowano: 30
Ulotkę wysłano mailem: 0

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>