Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Dawid Pluta

Jesteśmy rodzicami 3,5-letniego Jakuba i oczekujemy drugiego syna Dawida, który urodzi się w czerwcu. Niestety już w 13 tygodniu ciąży na badaniach prenatalnych dowiedzieliśmy się, że syn nie jest zdrowy...

Jesteśmy rodzicami 3,5-letniego Jakuba i oczekujemy drugiego syna Dawida, który urodzi się w czerwcu. Niestety już w 13 tygodniu ciąży na badaniach prenatalnych dowiedzieliśmy się, że syn nie jest zdrowy. Lekarz zdiagnozował u Dawida najcięższą złożoną wadę serca - HLHS czyli Zespół Niedorozwoju Lewego Serca, krótko mówiąc nasz syn ma tylko pół serduszka. Jest to wada nieuleczalna, ale jest szansa, że syn będzie mógł żyć prawie tak jak inne dzieci. Wadzie tej towarzyszą inne dodatkowe wady tj. zarośnięta zastawka mitralna, niedorozwinięta aorta z zarośniętą zastawką aortalną, niedorozwinięty łuk aorty oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej. Aby nasz syn mógł żyć po narodzinach musi przejść pierwszą z minimum trzech operacji ratujących jego życie. Po spędzeniu wielu godzin i dni przed komputerem i szukania wszystkiego na temat tej wady w internecie, dotarliśmy do prof. E. Malca, który z powodzeniem operuje serduszka z HLHS w Munster w Niemczech. Wysłaliśmy e-mail z prośbą o kwalifikację do operacji i dostaliśmy ją. Niestety koszty są ogromne. Pierwszy etap czyli pierwsza operacja w krótkim czasie po urodzeniu to koszt ok. 330 tys. złotych. W 4-6 miesiącu życia, Dawid przejdzie drugi etap leczenia operacyjnego, którego koszt to ok. 160 tys. złotych. Kiedy nasz syn będzie miał ok 2 lat będzie przeprowadzona trzecia operacja,  a jej koszt to również ok 160 tys. złotych. Do tego musimy doliczyć koszty przelotu oraz noclegów w Munster. Od tego momentu syn pozostanie pod stałą opieką wielu lekarzy specjalistów, do których będziemy musieli często dojeżdżać. Poza tym Dawid będzie musiał na stałe przyjmować różnego rodzaju leki, które będą podtrzymywać pracę serca jednokomorowego. W późniejszym czasie potrzebny będzie również zakup specjalistycznego sprzętu m.in. do pomiaru INR, który nie jest refundowany. Naszego syna będą także czekać rehabilitacje, dzięki którym będzie mógł żyć tak jak inne dzieci.  

PROSIMY O WASZĄ POMOC

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Pluta, 7508 wspieracie nas Państwo w walce o życie, a w przyszłości szczęśliwe codzienne funkcjonowanie naszego nienarodzonego jeszcze syna Dawida. 

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT za rok ubiegły. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

 

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE FUNDACJI AVALON :)

 

Pobierz wersję dla systemu Windows

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

e-pity po prostu

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

e-pity po prostu

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

e-pity po prostu

 

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 884
Ulotkę wygenerowano: 20
Ulotkę wysłano mailem: 0

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>