Wyjątkowy film – muzyczna przygoda na Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

Z tej okazji Fundacja Avalon przygotowała niespodziankę, która nie była zapowiadana wcześniej, bo powstała bardzo spontanicznie. Jest to jednak piękna i poruszająca historia. Opowiada o tym, że osoby z niepełnosprawnościami realizują swoje pasje tak jak wszyscy – z sercem, zaangażowaniem i wielką energią. I potrafią się tym fantastycznie dzielić.

Wszystko zaczęło się od pomysłu Kasi Milczarek, kierowniczki fundacyjnego zespołu Avalon Active. „A może by tak, jak już realizujemy całą gamę działań wspierających aktywność i niezależność OzN, dać też możliwość realizacji pasji muzycznej? Prowadzimy w Fundacji warsztaty djembe i widzimy, jak niesamowite emocje budzi to w uczestnikach zajęć.”

Pomysł więc był taki – spróbujmy przeprowadzić z uczestnikami naszych zajęć warsztaty muzyczne, w ramach których opracujemy i nagramy utwór muzyczny na Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. A przede wszystkim – będziemy dobrze się bawić, rozwijać pasję, przeżyjemy kilka fajnych spotkań i naładujemy się pozytywną energią.

Skoordynowania projektu podjął się Noé Nitot – człowiek, który prowadzi fundacyjne warsztaty djembe, a przy tym jest żywym magazynem kosmicznej ilości pozytywnej energii. Fundacja zorganizowała szybkie przesłuchania, zebrała się grupa pasjonatów i w ten sposób zawiązał się zespół Purple Dreams. A po chwili pracy – powstała piosenka.

Dziś światło dzienne ujrzał film, którego fragment został dziś rano opublikowania na Facebooku Fundacji Avalon. Tym razem możecie zobaczyć całą historię opowiadającą o niezwykłych emocjach, jakie towarzyszyły muzykom z niepełnosprawnościami podczas pracy nad utworem.

Sama piosenka będzie miała premierę w najbliższym czasie – trwają jeszcze ostatnie prace postprodukcyjne. Ale możecie uwierzyć – jest na co czekać. Mamy nadzieję, że Wy także poczujecie tę energię, która towarzyszyła nam w czasie warsztatów. A może jest to pomysł na kolejne, stałe zajęcia w naszej Fundacji, w ramach projektu Avalon Active?

Katarzyna Milczarek, kierowniczka Avalon Active

Przy okazji zachęcamy – jeśli dostrzegacie w naszych działaniach wartość i uważacie, że tego rodzaju przedsięwzięcia mają sens – prosimy o pomoc. Bez Was nie mielibyśmy szansy zrealizować wielu naszych projektów i to się nie zmieni. Prosimy więc o dalsze wsparcie. Darowiznę możecie przekazać poprzez stronę wspieram.fundacjaavalon.pl. Gorąco dziękujemy!

Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon