Na grafice człowiek na wózku, trzymający kalendarz z datą 02.2010

Problemy przy rozliczeniach podatkowych

Szanowni Państwo,

W ostatnich dniach docierają do nas sygnały, że jest problem w przekazywaniu 1% na rzecz naszej Fundacji. Część urzędów nie chciała przejmować rozliczeń, w których 1% miał być przeznaczony na Fundację Avalon, część wzywała podatników do korekty rozliczeń. Problem nie dotyczy jedynie naszej Fundacji, ale też szeregu innych organizacji (np. Fundacji TVN czy Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”).

Zamieszanie powstało z powodu błędu w przekazywaniu danych pomiędzy Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej a Ministerstwem Finansów – znaczna część organizacji posiadających status OPP przez pomyłkę nie została wpisana na listę, którą dysponują urzędy skarbowe.

Nie zmienia to natomiast faktu, iż Fundacja Avalon jest Organizacją Pożytku Publicznego i można jej przekazać 1%. Urzędy Skarbowe mają obowiązek przyjmować rozliczenia podatkowe z numerem naszej Fundacji. Wczoraj Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wystosowało do wszystkich Urzędów Skarbowych rozporządzenie, w którym narzuca na nie taki obowiązek.

To zamieszanie, nie będzie miało wpływu na wysokość i ilość wpłat z tytułu 1% podatku na konto naszej Fundacji i subkonta naszych beneficjentów.

W razie problemów przez składaniu rozliczenia PIT związanych z wymienieniem Fundacji Avalon w rubryce związanej z 1% prosimy o powiadomienie nas na maila: [email protected]