Na grafice rysunek ludzi podczas pikniku w parku oraz napis Serdecznie zapraszamy na piknik Fundacji Avalon, niedziela 18 września, park im. Romana Kozłowskiego na Ursynowie.

Piknik z Fundacją Avalon – już 18 września na warszawskim Ursynowie wspólne świętowanie

Wielkimi krokami zbliża się ważny dzień na mapie wydarzeń Warszawy. Niedziela 18 września, pomimo jesiennej aury, zapowiada się gorącym dniem dzięki rodzinnemu Piknikowi z Fundacją Avalon. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na tą wyjątkową imprezę sportowo-kulturalną, która odbędzie się w pełnej atrakcji atmosferze na terenie parku Romana Kozłowskiego (Kopa Cwila) w warszawskiej dzielnicy Ursynów. Warto zarezerwować tą datę w swoim kalendarzu i przekonać się osobiście, jakie niespodzianki czekają na uczestników!

Razem rodzinnie

Głównym celem pikniku jest połączenie dwóch środowisk – osób z niepełnosprawnościami oraz osób pełnosprawnych. Podczas tego nieformalnego, radosnego spotkania, uczestnicy będą mieli okazję szerzej zapoznać się z działalnością Fundacji Avalon, realizowanymi kampaniami, misją i poznać osoby, które na co dzień w niej pracują. Wydarzenie ma również zachęcić społeczeństwo do większego zaangażowania się w sprawy OzN, aby móc pozytywnie wpływać na ich postrzeganie w życiu codziennym. Piknik jest wyjątkową okazją, aby osoby z niepełnosprawnością, które wykazują chęć brania udział w życiu towarzyskim, kulturalnym, w aktywnościach sportowych, muzycznych nie czuły się wykluczane. Fundacja pragnie stworzyć dla OzN przestrzeń, w której będą czuły się pewnie, będzie dostosowana do ich potrzeb i dawała radość ze wspólnego spędzania czasu w wesołej, aktywnej formie.

Wyjątkowy dzień dostosowany dla wszystkich!

Fundacja zadba o to, żeby piknik był dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poprzez specjalistyczne wyposażenie i elementy infrastruktury takie jak rampy, podjazdy, oznakowanie, sprzęt treningowy. Nad bezpieczeństwem wydarzenia, będą czuwali pracownicy, którzy posiadają stosowne doświadczenie w tym zakresie. Uczestnikom pozostaje przybycie i dobra zabawa!

Fundacja Avalon działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami już od 15 lat. Naszą misją jest inicjonowanie działań, które poprawiają komfort życia osób z niepełnosprawnościami poprzez wsparcie finansowe, rehabilitacyjne, postrzeganie seksualności i rodzicielstwa OzN oraz promocję sportów ekstremalnych. Pragniemy również pozytywnie wpływać na postrzeganie osób z niepełnosprawnościami przez społeczeństwo, udowadniając, że są zainteresowani w aktywnym uczestniczeniu w życiu kulturalno-sportowym. Dlatego Piknik z Fundacją Avalon jest dla nas ważnym wydarzeniem, podczas którego mamy szanse realnie wpływać na wzajemne stosunki, poznawać się, wspólnie spędzać czas i poprzez taką formę walczyć ze stereotypami, ponieważ uważamy, że osoby z niepełnosprawnościami mogą i powinny być aktywne w każdej sferze życia.

Łukasz Wielgosz, członek zarządu Fundacji Avalon

Moc niespodzianek i sportowych atrakcji

W trakcie całodziennej imprezy dla uczestników przewidziany jest szereg fantastycznych atrakcji takich jak: 3-etapowy triathlon, pokazy, konkursy z nagrodami, strefa gastronomiczna oraz występ muzyczny. Piknik ma otwarty charakter, dlatego wszyscy będą mile widziani: osoby z niepełnosprawnościami, które będą chciały uczestniczyć w zaplanowanych aktywnościach, opiekunowie, członkowie rodzin oraz wszyscy, którzy są zainteresowani zapoznaniem się z działalnością Fundacji Avalon.

Piknik z Fundacją Avalon jest dla nas bardzo ważnym i wyczekiwanym dniem, w którym szykujemy dla uczestników moc atrakcji. Każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego. W trakcie triathlonu zawodnicy będą startować w dwuosobowych zespołach, składających się z osoby niepełnosprawnej i jej opiekuna/partnera. Naszym celem jest połączyć dwa środowiska osób sprawnych i osób z niepełnosprawnością, udowadniając, że jest to jeden wspólny świat. Podczas spędzania czasu w luźnej, radosnej atmosferze możemy się poznać, zrozumieć i nawiązać nowe znajomości.

Zuzanna Makowska, starsza specjalistka ds. komunikacji i koordynatorka Pikniku z Fundacją Avalon