Na zdjęciu uczestnicy wydarzenia przysłuchują się dyskusji po seansie.

Pierwsze spotkanie filmowe MOVIE-MY NA GŁOS za nami!

W sobotę 26 marca w Muzeum Żydów Polskich POLIN odbyło się pierwsze spotkanie filmowe z cyklu „MOVIE-MY NA GŁOS”. Jest to wspólna inicjatywa Fundacji Avalon realizowana w ramach projektu Sekson oraz muzeum POLIN. Podczas wydarzenia odbyła się projekcja filmu „Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych” oraz dyskusja na temat praw osób z niepełnosprawnością. Następne spotkanie już 28 maja 2022 roku.

Projekcję filmu „Obóz godności” obejrzało ponad 40 osób. Ta amerykańska produkcja, która porusza temat powstania ruchu praw osób z niepełnosprawnościami wprowadziła uczestników spotkania do dyskusji na temat kształtowania się ruchu aktywistycznego na rzecz OzN w Polsce oraz realizowania prawa do prywatności, autonomiczności w stosunku do grupy OzN. W panelu dyskusyjnym wzięli udział: Olga Śleporowrońska – prezeska stowarzyszenia Mutida, Angelika Terlecka – studentka pedagogiki specjalnej na APS oraz Marta Lorczyk – członkini Zespołu Eksperckiego projektu Sekson. Dyskusję poprowadziła Żaneta Krysiak z projektu Sekson.

Na zdjęciu dyskusja po pokazie filmowym - uczestniczki panelu przy stoliku.

Patronat merytoryczny nad cyklem wydarzeń objęły: Koło Naukowe Synergia SWSP, Koło Naukowe Psychologii Klinicznej SWPS, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Koło Naukowe Disability Studies APS oraz Stowarzyszenie Mudita.

Patronami medialnymi cyklu są Onet oraz Radio Kolor.