Przejdź do głównej zawartości
Na grafice zdjęcie kobiety skaczącej ze spadochronem z instruktorem, logotyp Avalon Extreme i napis Konkurs #extremalnieinspiruje.
Czas czytania: 2 min

Niepełnosprawni skoczą ze spadochronem na Helu. Avalon Extreme organizuje wyjątkowy konkurs!

W myśl idei Prawdziwy sport jest organizujemy konkurs #Extremalnie Inspiruje, w którym nagrodą są trzy unikatowe skoki ze spadochronem dla osób z niepełnosprawnością. Wyłonieni zwycięzcy, już 26 sierpnia, oddadzą skoki w tandemach z doświadczonymi instruktorami Skydive Hel i wylądują na pięknej, nadbałtyckiej plaży! Wyjątkowe wrażenia oraz niesamowite widoki gwarantowane!

Projekt Avalon Extreme, organizując konkurs #Extremalnie Inspiruje, chce przełamać stereotypowe przekonanie, że sporty powietrzne są zarezerwowane wyłącznie dla sprawnych, a skakanie ma pokazać, że wózek nie odbiera niezależności. Dlatego ufunduje on 3 wyjątkowe vouchery na skoki ze spadochronem dla OzN w Skydive Hel. Wyłonieni zwycięzcy będą mieć możliwość oddania skoku już 26 sierpnia.

Konkurs #Extremalnie Inspiruje jest skierowany wyłącznie do osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej. Szczegółowe zasady konkursu określa Regulamin. Konkurs trwa od 9 do 18 sierpnia. Każdy, kto chce wziąć w nim udział musi wykonać zadanie – pod postem konkursowym na profilu Avalon Extreme na Facebooku, w komentarzu należy wskazać i oznaczyć inspirującą dla uczestnika osobę, uzasadnić swój wybór w kilku ciekawych zdaniach i opatrzyć całości hashtagiem #ExtremalnieInspiruje.

Wszystkie z trzech ufundowanych skoków zostaną wykonane w tandemach. Podczas skoku, uczestnik zostanie przypięty za pomocą uprzęży do doświadczonego instruktora, który zadba o prawidłowy przebieg skoku, a zwycięzca będzie czerpał pełnię radości z wyjątkowej nagrody. Pasażer w tandemie nie musi mieć ukończonych żadnych szkoleń. Przejdzie on jedynie przed samym skokiem obowiązkowy instruktaż bezpieczeństwa. Nad całością przedsięwzięcia będzie czuwał wykwalifikowany zespół Skydive Hel, mający wieloletnie doświadczenie w organizacji skoków spadochronowych nad Półwyspem Helskim. Skupia on w swoich szeregach uznanych polskich tandem-instruktorów, którzy mają na swoim koncie tysiące skoków, lata doświadczeń, imponujące rekordy spadochronowe i medale Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.