InPost mecenasem kampanii Fundacji Avalon „Nic co ludzkie nie jest nam obce”

23 grudnia wystartowała najnowsza ogólnopolska kampania Fundacji Avalon „Nic co ludzkie nie jest nam obce”, która walczy ze stereotypami dotyczącymi życia codziennego osób z niepełnosprawnością ruchową. Z przyjemnością informujemy, że firma InPost została Mecenasem Kampanii. W ramach współpracy angażuje się w działania komunikacyjne oraz stara się sukcesywnie usuwać bariery, które mogłyby utrudniać korzystanie z urządzeń Paczkomat®.

Głównym celem kampanii jest normalizacja wizerunku osób z niepełnosprawnością i pokazanie, że codzienność oraz wszystkie jej wyzwania dotyczą każdego, niezależnie od poziomu sprawności. Kampania Nic co ludzkie nie jest nam obce ma za zadanie pokazać, że niepełnosprawność nie musi kojarzyć się z ograniczeniami, a osoby z niepełnosprawnościami mogą realizować się w każdej sferze życia – społecznej, towarzyskiej, rodzinnej czy zawodowej. Jest to największa w Polsce akcja społeczna burząca stereotypy dotyczące życia codziennego osób z niepełnosprawnościami.

W ogólnopolskiej akcji przedstawiamy historie 6 bohaterek i bohaterów oraz towarzyszących im osób. W kampanii występują:

• Anna Koczwara i jej córka Amelia Suwała,
  • Bogusława Siedlecka-Goślicka i jej mąż Bartłomiej Goślicki,
  • Angela Greniuk i Maja Michnacka,
  • Julia Zakrocka i jej partner Mateusz Kulpa,
  • Szymon Grzech i Urszula Kobiela,
  • Jakub Stanisławczyk i Małgorzata Mikołajczak.

W ramach kampanii powstały spoty video, kampania outdoorowa i radiowa oraz szereg działań w internecie – m.in. w social mediach.

InPost, jako Mecenas Kampanii, wspiera Fundację Avalon w komunikacji i promocji akcji. Ponadto, InPost stara się sukcesywnie usuwać bariery, które mogłyby utrudniać użytkowanie urządzeń Paczkomat®. Robi to m.in. poprzez wprowadzanie rozwiązań ułatwiających użytkowanie z usług InPost osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi. Właśnie dlatego powstała Strefa Ułatwionego Dostępu, czyli jedna z funkcjonalności aplikacji InPost Mobile, która umożliwia umieszczenie paczki przez Kuriera InPost w niżej położonych skrytkach, a dzięki temu – łatwiejszy odbiór przesyłki dla osób z niepełnosprawnościami. Angażuje się również w szerokie spektrum działań charytatywnych, które mają na celu walkę z wykluczeniem społecznym.

Kampania Nic co ludzkie nie jest nam obce jest współfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.