Na grafice zdjęcie piłkarza z niepełnosprawnością, mężczyzny z protezą nogi oraz mężczyzny na wózku. Logotyp Avalon Extreme i Amp Fudbol, napis weź udział w challenge #EXTRAsprawni

Fundacja Avalon i Amp Futbol z challengem #EXTRAsprawni na TikToku!

Nasz projekt Avalon Extreme wraz ze Stowarzyszeniem Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Amp Futbol rozpoczyna challenge na TikToku pod hasztagiem #EXTRAsprawni. Zainicjowane wspólnie z Amp Futbol wyzwanie ma na celu uzmysłowienie osobom sprawnym i z niepełnosprawnościami, jak wiele przeszkód i ograniczeń można pokonać. Sportowcy z różnymi niepełnosprawnościami biorący udział w challenge #EXTRAsprawni pokażą, że nie ma rzeczy niemożliwych, a niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji, aktywności życiowej i sportowej czy rozwoju pasji. W ślad za nimi użytkownicy TikToka zostają zaproszeni do spróbowania swoich sił w sporcie, bez użycia jednej ręki czy nogi. W ten sposób, organizatorzy pragną zachęcić odbiorców do podejmowania wyzwań oraz odrzucenia wymówek. Challenge na Tik Toku stanowi rozwinięcie kampanii społecznej EXTRAsprawni 2020, prowadzonej przez Fundację Avalon i współfinansowanej ze środków PFRON.

TikTok to przede wszystkim przestrzeń nieograniczonej kreatywności, która sprzyja aktywności i nawiązywaniu kontaktów. Poprzez kolejne partnerstwa chcemy udowadniać, że TikTok to również idealne miejsce do dzielenia się sportowymi emocjami. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wziąć udział w projekcie #EXTRAsprawni, który pokazuje, że osoby z niepełnosprawnością mogą uprawiać sport, a często nawet rywalizować z osobami pełnosprawnymi. Jestem przekonany, że nasza społeczność nas nie zawiedzie i również przy tej okazji przygotuje inspirujące treści, które pokażą, że niepełnosprawni mogą być– mówi Drzewiecki.

Futbol to piłka nożna, którą uprawiają zawodnicy po jednostronnej amputacji kończyny dolnej – w przypadku graczy z pola, lub kończyny górnej u bramkarzy. Dyscyplinę wypromowało Stowarzyszenie Amp Futbol Polska.

Współpraca Fundacji Avalon, Amp Futbolu i platformy TikTok ma na celu zmianę percepcji niepełnosprawności i zachęcenie odbiorców do spróbowania nowych rzeczy, stawiania sobie wyzwań oraz odrzucenia wymówek. Weź udział w challenge #EXTRAsprawni! Spróbuj swoich sił i realizuj się w sporcie, bez użycia ręki czy nogi! Masz obawy? Przełam swoje słabości, przekrocz granice i… baw się z nami! #WystarczyZacząć!

Odwiedź organizatorów: