Weronika Maniscalo

Fizjoterapeutka dziecięca Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

Portret fizjoterapeutki Weroniki Maniscalo.

Zajmuję się

Pracuje z dziećmi i młodzieżą z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Ukierunkowana na neurologiczną rehabilitację dziecięcą – głównie uszkodzenia i zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego oraz biomechaniki układu ruchowego. W swojej pracy łączy różne metody działań fizjoterapeutycznych. Interesuje się wpływem aktywności fizycznej na zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego.

Wykształcenie

Absolwentka kierunku Fizjoterapii wydziału Nauk o Zdrowiu Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.

Kursy

Ukończenie PNF Basic Course. W latach 2018 – 2020 współpraca z Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” na Oddziale Dziennym Rehabilitacji Neurologicznej w roli wolontariusza oraz młodszego asystenta – fizjoterapeuty.

Prywatnie

Spotkania i wyjazdy ze znajomymi, podróże, koncerty muzyki rockowej, sporty drużynowe, szkicowanie oraz tworzenie obrazów. Ponadto spędzanie czasu z ludźmi oraz chęć niesienia im pomocy.