Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Problemy przy rozliczeniach podatkowych

Szanowni Państwo,

W ostatnich dniach docierają do nas sygnały, że jest problem w przekazywaniu 1% na rzecz naszej Fundacji.  Część urzędów nie chciała przejmować rozliczeń, w których 1% miał być przeznaczony na Fundację Avalon, cześć  wzywała podatników do korekty rozliczeń. Problem nie dotyczy jedynie naszej Fundacji, ale też szeregu innych organizacji (np. Fundacji TVN czy Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”).

Zamieszanie powstało z  powodu błędu w przekazywaniu danych pomiędzy Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej  a Ministerstwem Finansów - znaczna część organizacji posiadających status OPP przez pomyłkę  nie została wpisana na listę, którą dysponują urzędy skarbowe.

Nie zmienia to natomiast faktu, iż Fundacja Avalon jest Organizacją Pożytku Publicznego i można jej przekazać 1% (oficjalny spis organizacji OPP znajdziecie Państwo na stronie Ministerstwa: www.mpips.gov.pl/bip/index.php ) i Urzędy Skarbowe mają obowiązek przyjmować rozliczenia podatkowe z numerem naszej Fundacji. Wczoraj Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wystosowało do wszystkich Urzędów Skarbowych rozporządzenie, w którym narzuca na nie taki obowiązek.

To zamieszanie, nie będzie miało wpływu na wysokość i ilość wpłat z tytułu 1% podatku na konto naszej Fundacji i subkonta naszych beneficjentów.

W razie problemów przez składaniu rozliczenia PIT związanych z wymienieniem Fundacji Avalon w rubryce związanej z 1% prosimy o powiadomienie nas o tym:[email protected] lub (022) 640 14 84.

Więcej informacji: wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/515796.html

 

Odsłony: 1913
Ulotkę wygenerowano: 67
Ulotkę wysłano mailem: 0

Masz pytanie? Prześlij prośbę o kontakt:

Temat kontaktu *

 

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym z siedzibą przy ul. Michała Kajki 80/82 lok 1, 04-620 Warszawa. Kontakt z administratorem możliwy jest pod nr tel. 22 266 82 36 lub email: [email protected]. Kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych możliwy jest za pomocą email: [email protected]

Dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, a w przypadku wyrażenia przez Państwa dodatkowej zgody także w celach marketingowych i promocyjnych oraz statystycznych administratora danych. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody w każdym momencie. Wycofanie zgody nie ma skutku dla przetwarzania wykonanego przed cofnięciem zgody. W razie takiej konieczności dane mogą być udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Przysługuje również Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się tutaj.

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a