Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki

Fundacja Avalon wraz z grupą swoich podopiecznych zachęca do udziału w wyborach prezydenckich 28 czerwca. Od czwartku do niedzieli w mediach społecznościowych Fundacji zostaną opublikowane zdjęcia, na których osoby z niepełnosprawnościami będą promowały aktywność obywatelską i udział w niedzielnym głosowaniu.

Akcja profrekwencyjna Fundacji Avalon pod hasłem „Twój głos ma moc” to najprawdopodobniej jedyna taka inicjatywa w Polsce. Jej wyjątkowym elementem są bohaterowie - podopieczni Fundacji Avalon, którzy swoim przykładem zachęcają do udziału w wyborach, mimo iż w powszechnej opinii jako osoby z niepełnosprawnościami mają więcej powodów, żeby znaleźć wymówkę i zrezygnować z pójścia do lokalu wyborczego. Akcja opierać się będzie na serii postów publikowanych w mediach społecznościowych Fundacji. Jej celem jest przekonanie do udziału w głosowaniu tak osób z niepełnosprawnościami, jak i osób pełnosprawnych.

Grafika 3 

Polska demokracja wciąż nie może się pochwalić wysoką frekwencją wyborczą. Kampanie zachęcające do udziału w wyborach są niezbędne i prowadzi je wiele organizacji społecznych, zauważyliśmy jednak, że osoby z niepełnosprawnościami pojawiają się w nich stosunkowo rzadko. A nasi podopieczni są przecież, mimo posiadanych niepełnosprawności, aktywnymi obywatelami i wielu z nich może dla nas stanowić wzór w tym zakresie. Dlatego chcieliśmy dać im przestrzeń do zabrania głosu w tak ważnej sprawie. – komentuje Łukasz Wielgosz, pełnomocnik zarządu Fundacji Avalon.

Wybory są fundamentem demokracji. Udział w nich to podstawowy wyraz patriotyzmu. Akcja „Twój głos ma moc” to wyjątkowy projekt, w którym osoby z niepełnosprawnościami przekonują, że głosowanie warto postrzegać nie tylko jako prawo, ale również jako obywatelski obowiązek.

Grafika 1

Akcja „Twój głos ma moc” będzie miała swoją kontynuację. Fundacja Avalon zachęca wszystkie osoby z niepełnosprawnościami do publikowania zdjęć z głosowania na swoich profilach w mediach społecznościowych. Grafika 2

Odwiedź nas na:

https://www.fundacjaavalon.pl/

https://www.facebook.com/fundacjaavalon/

 

***

Fundacja Avalon jest jedną z największych organizacji pozarządowych non-profit w Polsce pomagających osobom z niepełnosprawnościami i przewlekle chorym. Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2006 roku. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc w obszarze finansowym poprzez prowadzenie subkont oraz umożliwianie zbiórek na platformie Helpuj.pl, rehabilitację w ramach projektu Avalon Active, zmianę postrzegania seksualności i Rodzicielstwa OzN w ramach projektu Sekson oraz zmianę wizerunku sportu osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu Avalon Extreme. Obecnie wspiera prawie 10 000 osób z całej Polski. 

Misją Fundacji Avalon jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Pracownicy Fundacji wierzą, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być samodzielne i aktywne w każdej sferze swojego życia. Z Fundacją Avalon bariery nie istnieją.

 

Kontakt dla mediów:

Marta Dudek

[email protected]

534 452 357

Odsłony: 275
Ulotkę wygenerowano: 0
Ulotkę wysłano mailem: 0

Masz pytanie? Prześlij prośbę o kontakt:

Temat kontaktu *

 

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym z siedzibą przy ul. Michała Kajki 80/82 lok 1, 04-620 Warszawa. Kontakt z administratorem możliwy jest pod nr tel. 22 266 82 36 lub email: [email protected]. Kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych możliwy jest za pomocą email: [email protected]

Dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, a w przypadku wyrażenia przez Państwa dodatkowej zgody także w celach marketingowych i promocyjnych oraz statystycznych administratora danych. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody w każdym momencie. Wycofanie zgody nie ma skutku dla przetwarzania wykonanego przed cofnięciem zgody. W razie takiej konieczności dane mogą być udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Przysługuje również Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się tutaj.

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a