Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
9. Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja" - projekcje specjalne w Kinie Praha w

Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja" jest jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych poświęconych problemom osób niepełnosprawnych nie tylko w skali ogólnopolskiej, ale także w Europie. Festiwal ma na celu spopularyzowanie i rozpowszechnianie najnowszego dorobku polskiej i światowej kinematografii poświęconej problematyce niepełnosprawności oraz pomocy osobom niepełnosprawnym w integracji społecznej.


W dniach 6-7 września w kinie Praha będą odbywać się projekcje filmów festiwalowych. Program festiwalu porusza i inspiruje, a także dotyka tematów kontrowersyjnych i przemilczanych.

Warszawska edycja festiwalu została zlokalizowana w kinie Praha, które jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

PROGRAM:
6 września , godzina 12.00
BLOK FILMOWY:
Najlepsza forma życia
Sportowiec
Ołówek
Cataplexy
Przemiany

7 września, godzina 12.00
BLOK FILMOWY:
Imagine the sky
Cataplexy

Opisy filmów prezentowanych w ramach warszawskiej edycji festiwalu:

1. Najlepsza forma mojego życia  reż Piotr Sobczak, czas 24,5'
Uparty, ambitny, kochający sport- niepełnosprawny biegacz Zbyszek Stefaniak. Dokument pokazuje, jak poruszający się o kulach sportowiec trenuje po to, żeby startować w biegach maratońskich w całej Europie. Trenuje w samotności, żeby nie być samotnym.

2. Sportowiec, reż. Paweł Słomkowski, czas 16'
Prawdziwy sportowiec to człowiek, który staje na linii startu i to jakie miejsce zajmie zależy tylko od niego, a nie od tego jak mocny jest jego przeciwnik. Portret prawdziwego sportowca – Piotra Truszkowskiego.

3. Ołówek , reż. Joanna Frydych, czas 11'
Pani Katarzyna jest ciężko chora. Kiedyś pełna życia kobieta, dziś została uwięziona we własnym ciele. Bez pomocy innych nie jest w stanie wykonywać najprostszych czynności, a jednak nie poddaje się i ciągle walczy o życie.

4. "Cataplexy" , reż John Salcido, czas 7,5 min.
Sidney Sanders cierpi na katapleksję, rzadką chorobę, z powodu której gdy się zakochuje, jego ciało doznaje nagłego paraliżu. Żeby nie ryzykować, zdaje się na pozbawione głębszych emocji, płatne świadczenia seksualne - dopóki pewnej nocy nie okaże się, że call girl, która stoi u jego progu, jest jego przyjaciółką z dawnych lat.

5. Imagine the sky , reż. B.Kornetzky, czas 83'
Filozoficzny dokument, będący portretem uczniów szkoły Milton Margai dla niewidomych dzieci we Freetown, w Sierra Leone. Akcja filmu rozgrywa się wokół zaimprowizowanego na terenie szkoły sądu. Porywczy, ślepy jak mityczna bogini sprawiedliwości sędzia przesłuchuje uczniów w sprawie domniemanych przestępstw. Głównym tematem okazuje się jedzenie i to czy dany uczeń miał łyżkę. Uczennice opowiadają w dodatku swoje alegoryczne historie, w których główną postacią w opowieści o stworzeniu świata może być pająk, a pawian jest wcieleniem zła. Dowiadując się prawdy i rekonstruując fakty odkrywamy ulotny świat wyobraźni niewidomych nastolatków w zachodniej Afryce.

6. Przemiany, reż Gondek, czas 30'
To poemat dokumentalny opisujący rozmowy, jakie prowadzili ze sobą uczestnicy warsztatów pantomimy dla osób niesłyszących. Do rozmów używali przeróżnych narzędzi: od rąk po krzesła. Rzadziej posługiwali się słowami.

Więcej o samym festiwalu znajdziecie na jego stronie.
Kino Praha, ul. Jagiellońska 26, Warszawa
Tel. 22 343 03 10 

Odsłony: 2146
Ulotkę wygenerowano: 73
Ulotkę wysłano mailem: 0

Masz pytanie? Prześlij prośbę o kontakt:

Temat kontaktu *

 

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym z siedzibą przy ul. Michała Kajki 80/82 lok 1, 04-620 Warszawa. Kontakt z administratorem możliwy jest pod nr tel. 22 266 82 36 lub email: [email protected]. Kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych możliwy jest za pomocą email: [email protected]

Dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, a w przypadku wyrażenia przez Państwa dodatkowej zgody także w celach marketingowych i promocyjnych oraz statystycznych administratora danych. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody w każdym momencie. Wycofanie zgody nie ma skutku dla przetwarzania wykonanego przed cofnięciem zgody. W razie takiej konieczności dane mogą być udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Przysługuje również Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się tutaj.

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a