• Pełno(s)prawnie seksualni

  Pełno(s)prawnie seksualni

  Dołącz do akcji organizowanej przez projekt Sekson i markę Your KAYA Czytaj więcej...
 • Wyślij SMS charytatywny!

  Wyślij SMS charytatywny!

  Okaż wsparcie podopiecznym Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Załóż subkonto!

  Załóż subkonto!

  Poznaj możliwości, które Ci daje Fundacja Avalon. Czytaj więcej...
 • Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Odkryj Mapę Dostępności Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Aktywność kluczem do niezależności

  Aktywność kluczem do niezależności

  Weź udział w bezpłatnym projekcie współfinansowanym ze środków PFRON, także online. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

 

Nasze projekty

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Numer KRS: 0000270809

Numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Dane do przelewów walutowych i zagranicznych 

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!

Aktualności

Rusza Kompleksowe Centrum Poradnicze Fundacji Avalon

Od kwietnia 2021 roku w naszej Fundacji rusza ogólnopolskie Kompleksowe Centrum Poradnicze dla osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin, bliskich czy opiekunów. Dzięki inicjatywie podopieczni Fundacji Avalon, a także osoby spoza naszej organizacji będą mogły uzyskać informacje niezbędne do codziennego rozwiązywania problemów związanych z niepełnosprawnością. 

Od kwietnia 2021 roku w naszej Fundacji rusza ogólnopolskie Kompleksowe Centrum Poradnicze dla osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin, bliskich czy opiekunów. Dzięki inicjatywie podopieczni Fundacji Avalon, a także osoby spoza naszej organizacji będą mogły uzyskać informacje niezbędne do codziennego rozwiązywania problemów związanych z niepełnosprawnością. Oferujemy dostępne nieodpłatne konsultacje z psychologiem, seksuologiem, adwokatem oraz specjalistą ds. niepełnosprawności. Zainteresowani będą mogli uzyskać potrzebne informacje na temat chociażby przysługujących im uprawnień, dostępu do usług, codziennego radzenia sobie z wyzwaniami, czy sprzętu rehabilitacyjnego oraz pomocy technicznej.

Specjaliści świadczący porady w ramach projektu:

 • Agnieszka Harasim jest specjalistką do spraw doradztwa osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Świadczyć będzie porady z zakresu przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej. Udzieli również informacji na temat aktywności sportowej, warsztatów, szkoleń i innych działań, mających na celu rehabilitację społeczną i zawodową OzN.
 • Jakub Rafalski jest specjalistą w zakresie psychologii klinicznej i psychoterapii poznawczo-behawioralnej. W Centrum Poradnictwa Avalon będzie udzielał porad mających na celu wsparcie osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin w procesie radzenia sobie z trudnościami. Spotkania będą również nakierowane na przełamywanie poczucia bezsilności i bezradności oraz budowanie pewności siebie i motywowania do aktywności i samodzielności w życiu.
 • Barbara Płaczek jest seksuolożką i edukatorką seksualną. Spotkania z Barbarą będą miały na celu zwiększenie samodzielności w podejmowaniu decyzji związanych z założeniem rodziny i zmniejszanie poczucia bezradności wynikającej z braku możliwości nawiązania relacji prowadzących do związku. Dodatkowo praca z pacjentem będzie nakierowana na wzmacnianie pewności siebie w nawiązywaniu relacji międzyludzkich. Pierwszy dyżur odbędzie się 4 maja 2021 roku.
 • Anna Mikołajczyk jest adwokatem z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w prawie rodzinnym, cywilnym i karnym. Decydując się na konsultacje z radcą prawnym będzie można uzyskać doradztwo i wsparcie w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji prawnej, pomoc w redakcji pism takich jak pozwy, sprzeciwy, odwołania. Dodatkowo Anna udzieli wsparcia informacyjnego dotyczącego form pomocy finansowej, uprawnień i możliwości pracownika z niepełnosprawnością oraz aktualnych unormowań dotyczących OzN.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną, umożliwiamy różne formy skorzystania z projektu także w formie konsultacji zdalnych, bez potrzeby wizyty w Fundacji. Dzięki temu, z konsultacji w Kompleksowym Centrum Poradniczym mogą skorzystać osoby z całej Polski.

Projekt ma zasięg ogólnopolski i będzie trwał od kwietnia 2021 do marca 2024. Będzie mogło w nim wziąć udział 1536 osób.

Zapraszamy do zapoznania się z godzinami pracy naszych specjalistów: link.