• Przekaż 1% podatku

  Przekaż 1% podatku

  Okaż wsparcie podopiecznym Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Załóż subkonto!

  Załóż subkonto!

  Poznaj możliwości, które Ci daje Fundacja Avalon. Czytaj więcej...
 • Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Odkryj Mapę Dostępności Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Aktywność kluczem do niezależności

  Aktywność kluczem do niezależności

  Weź udział w bezpłatnym projekcie współfinansowanym ze środków PFRON, także online. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 

Nasze projekty

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Numer KRS: 0000270809

Numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Dane do przelewów walutowych i zagranicznych 

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!

Aktualności

Fundacja Avalon wraz z Adventure Assistant zaprasza wszystkie osoby z niepełnosprawnościami do wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie realizowanym w sobotę 17.11. na terenie Metra Warszawskiego w formie gry miejskiej.

Jest rok 3033. Warszawę opanował wirus, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie miasta. Ludzie, chcąc uchronić się przed jego niszczącym działaniem, zeszli do podziemi, gdzie mogą poruszać się za pomocą metra. Na powierzchni jest jednak miejsce niedotknięte przez wirus - to Centrum Nauki Kopernik. Naukowcy, którzy tam pracują prowadzą badania nad antidotum, które może odmienić losy miasta. Jednak potrzebują pomocy. Kogoś, kto pomoże rozwieźć szczepionkę do najważniejszych ośrodków miasta. Kogoś, kto zna dobrze plany metra. Kogoś takiego jak Ty. Odważysz się podjąć wyzwanie? 

Celem Projektu Podziemie jest sprawdzenie przystosowania Metra do potrzeb OzN, zwrócenie uwagi pełnosprawnych pasażerów na osoby z niepełnosprawnościami w środkach komunikacji publicznej oraz trening samodzielności OzN w przestrzeni miejskiej. Zależy nam, żeby akcja przebiegała w miłej, bezpiecznej atmosferze, więc będą z nami wykwalifikowani asystenci.

Patronatu wydarzeniu udzielili: Metro Warszawskie, Miasto Jest Nasze oraz Radio Warszawa.

Jeśli chcesz wziąć udział w grze i tym samym odmienić losy miasta, wyślij swoje zgłoszenie na adres mailowy: [email protected]

Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia wyślemy Ci mailem scenariusz gry oraz wszystkie niezbędne informacje. Śpiesz się - liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt Podziemie to pierwsza z akcji organizowanych w przestrzeni miejskiej przez Fundację Avalon we współpracy z Adventure Assistant, mających na celu aktywizację osób z niepełnosprawnościami, likwidację barier infrastrukturalnych i społecznych oraz edukację pełnosprawnej części społeczeństwa w zakresie wspierania OzN w przestrzeni miejskiej.