Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
  • Poszukujesz ciekawych wyzwań? Chcesz współpracować z ludźmi dla których nie ma rzeczy niemożliwych? Fotografia to Twoja pasja? Jeśli tak, szukamy Czytaj więcej...
  • Darowizna fundacja Avalon
    Darowizna jest jedną z najczęściej stosowanych form pozyskiwania środków finansowych w przypadku fundacji, organizacji pożytku publicznego. Mogą one być przeznaczone Czytaj więcej...
  • W związku z wymogiem dostosowaniem się do wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) oraz zmianą logo Fundacji AVALON w Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

Masaż klasyczny to najpopularniejszy i najbardziej podstawowy rodzaj masażu. Polega on na zastosowaniu kilku określonych ruchów i chwytów wykonywanych w ustalonej kolejności. Do podstawowych należą: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie oraz wstrząsanie.

 

Zadaniem tego masażu jest rozluźnienie mięśni, poprawienie krążenia krwi i odżywienie tkanek, a co za tym idzie przyspieszenie regeneracji organizmu. Masaż ten wywiera dobroczynny efekt nie tylko na skórę, mięśnie i naczynia krwionośne, ale też na układ limfatyczny oraz układ nerwowy. Możliwość zmiany technik oraz ich intensywności sprawia, że masaż klasyczny ma bardzo mało przeciwskazań (np. nowotwór, ostre stany zapalne, nadciśnienie, czy gorączka).

 

DRENAŻ LIMFATYCZNY

 

Manualny drenaż limfatyczny jest wykonywany rękami naszego terapeuty.  Masaż ten pozwala na usprawnienie krążenia limfy, przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, jak również na likwidowanie obrzęków zastoinowych, onkotycznych czy zapalnych. Poprzez specjalne chwyty następuje stymulowanie pulsacji naczyń limfatycznych, przez co przyspiesza się drenaż limfy z miejsc obrzękniętych. Ruchy terapeuty są powolne, przypominające odruch czerpania oraz ruchy okrężne dłoni o bardzo małej sile nacisku.

 

MASAŻ LECZNICZY

 

Celem tego masażu jest leczenie odwracalnych zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu, a w szczególności kręgosłupa.  Masaż ten stosuje się w schorzeniach będących wynikiem urazu, przeciążenia, bądź zapalenia mięśnia, stawu, skóry lub nerwu.

 

Polega on na wykorzystaniu określonych technik manualnych, które mają na celu usunięcie napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego. Wstępem do leczenia jest ocena stanu napięcia poszczególnych mięśni, ich bolesności, czy asymetrii między dwoma stronami ciała.

 

Stosowane są tu różnorodne metody lecznicze, głównie zaliczane do terapii tkanek miękkich, a mianowicie: techniki energizacji mięśni, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, terapia punktów spustowych, czy techniki aktywnego rozluźniania. Mogą być również wykorzystywane techniki masażu klasycznego.

 

Przywracanie kręgosłupa do sprawności i funkcjonowania bez bólu jest procesem rozłożonym w czasie. Pozytywne efekty najczęściej pojawiają się już po pierwszym zabiegu, a kolejne sesje terapeutyczne utrwalają pozytywne zmiany.

 

Fotolia 38914742 S       Fotolia 41903484 S

Odsłony: 20576
Ulotkę wygenerowano: 321
Ulotkę wysłano mailem: 0