Przejdź do głównej zawartości

Aktywności

Szereg zajęć, także sportowych wspomagających rehabilitację, z których można korzystać w ramach karnetu Aktywni i Samodzielni lub osobno. Proponowane przez nas aktywności są starannie przemyślane – wybraliśmy takie, które zawierają w sobie elementy rehabilitacji: zarówno neurologicznej (dedykowane osobom po udarze mózgu, URK, MPD i innych), jak i ortopedycznej (zwyrodnienia stawów, bóle nerwowo- mięśniowe i inne). Te zajęcia nie tylko usprawniają fizycznie, ale także dodają odwagi w pokonywaniu codziennych trudności. Jeśli masz wątpliwość, czy dana aktywność jest odpowiednia dla Ciebie – zapytaj swojego rehabilitanta. Nie zakładaj „z góry”, że jest to za trudne – nasze aktywności są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a prowadzący zapewniają bezpieczeństwo i dobrą zabawę.

Zapisz się na zajęcia

Zajęcia stacjonarne

Fundacji Avalon,
ul. Domaniewska 50A, Warszawa

Zajęcia online

Odbywają się na platformie Teams

Umów się na konsultację stacjonarną lub online!

Podczas konsultacji fizjoterapeuta dopasuje pakiet zajęć odpowiedni do Twoich potrzeb i możliwości.

(22) 349 97 71

531 786 660

 

[email protected]

Grafik aktywności

Domaniewska 50A
Platforma Teams
Stacjonarnie (Domaniewska 50A). Godzina zajęć może ulec zmianie.
Stacjonarnie (Domaniewska 50A) i online (Platforma Teams)
Stacjonarnie (Domaniewska 50A) i online (Platforma Teams)

Jak zacząć?

 • Przygotuj dokumentację

  medyczną (historia choroby, wyniki badań) oraz orzeczenie o niepełnosprawności ruchowejrn

 • Umów się na konsultację

  Zadzwoń (22) 349 97 71 rnlub 796 324 328rnlub wyślij maila [email protected] test test

 • Pierwsze zajęcia test

  Podczas pierwszych zajęć razem z fizjoterapeutą ustalicie cel i program rehabilitacjirn

 • Przyjdź do nas

  W umówionym terminie przyjdź do Fundacji na ul. Domaniewską 50 A. Zalecamy wygodne ubranie, niekrępujące ruchów.

Proponowane aktywności

Zajęcia indywidualne

Fizjoterapeuta pomaga pacjentce pokonać krawężnik.

Outdoor

Zależy Ci na sprawnym poruszaniu się w przestrzeni własnego domu czy miasta, ale obawiasz się trudności, jakie możesz napotkać? Masz problem z samodzielnym przygotowaniem się do wyjścia? Skorzystaj z profesjonalnego treningu outdoorowego. W czasie zajęć będziesz pokonywać nie tylko realne przeszkody takie jak pochylnie, krawężniki, schody czy nierówny chodnik, ale zmierzysz się również z wieloma drobnymi wyzwaniami dnia codziennego.

Nasi instruktorzy nauczą Cię odpowiedniej techniki poruszania i przemieszczania się oraz podpowiedzą, jak osiągnąć samodzielność w wykonywaniu zwykłych czynności. Systematyczna praca z nimi pomoże Ci pokonać lęk, a także zwiększy Twoją pewność siebie. Zajęcia są dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestnika.

Uczestniczka zajęć w okularach do ćwiczeń w strefie wirtualnej.

Virtual Reality – strefa rzeczywistości wirtualnej

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda gra komputerowa od środka? Teraz możesz to sprawdzić dzięki zajęciom w strefie wirtualnej rzeczywistości. Wykorzystując specjalny hełm oraz joysticki, wejdziesz w interaktywne, stworzone komputerowo środowisko, po którym  będziesz poruszać się w czasie rzeczywistym.

Zadania i gry realizowane w technologii VR angażują cały układ ruchu, co sprawia, że są doskonałym uzupełnieniem standardowej rehabilitacji na sali. Obecność rehabilitanta w czasie treningu pozwala stworzyć optymalne warunki do odbycia realnych ćwiczeń w sztucznie wygenerowanej przestrzeni.

Zajęcia grupowe

Trenerka i pacjentka podczas zajęć jogi

OzN Joga

Zapraszamy na zajęcia jogi dedykowane osobom z niepełnosprawnością ruchową, stanowiące efekt współpracy certyfikowanego nauczyciela jogi i fizjoterapeuty z wieloletnim doświadczeniem.

OzN Joga to unikalne połączenie elementów jogi charakterystycznych dla stylu Vinyasa Flow z terapią powięziową. Bazujemy na synchronizacji ruchu z oddechem oraz różnego rodzaju technikach oddechowych i medytacyjnych.

Trenerka i uczestnicy podczas zajęć zumby.

Zumba

Kiedy słyszysz muzykę Twoje ciało samo rwie się do tańca? Zumba to coś dla Ciebie. Łączy w sobie elementy fitnessu i treningu siłowego i kardio z elementami tanecznymi, a jednocześnie nie wymaga od uczestników specjalnych umiejętności w tych dziedzinach.

Zajęcia Zumby to przede wszystkim duża dawka energii, zabawy i ruchu w rytm muzyki. Nie ma żadnych ograniczeń – ćwiczyć można zarówno na siedząco, jak i na stojąco. Podczas treningu wzmocnisz wszystkie mięśnie, poprawisz ogólną kondycję i wydolność fizyczną.

Uczestnicy i instruktor podczas zajęć tanecznych.

Warsztaty taneczne

Jeśli uwielbiasz taniec i świetną zabawę to warsztaty są właśnie dla Ciebie!  Zajęcia prowadzone przez profesjonalnego instruktora poprawią Twoją sprawność fizyczną jak również wprawią Cię w znakomity taneczny nastrój. Zajęcia taneczne to ogromy zastrzyk pozytywnej energii. Podczas warsztatów poznasz styl tańca współczesnego poruszającego najwrażliwsze zmysły. Doświadczysz relacji między ciałem a umysłem. Dzięki kreatywnym układom tanecznym, wyrazisz swoje uczucia i emocje.

Taniec wpływa na poprawę siły mięśni, zwiększenie elastyczności ciała jak również wyrobienie koordynacji ruchowej. Przekonaj się ile korzyści może dać Tobie! Dodatkowa porcja sił gwarantowana!

Uczestnicy zajęć crros treningu ćwiczą z ketlami

Cross trening

Szukasz aktywności, która pomoże Ci podnieść Twoją sprawność fizyczną ? Wybierz się na cross trening! Pod tą nazwą kryją się ogólnorozwojowe zajęcia siłowo–wytrzymałościowe, podczas których będziesz wykonywać szereg różnych ćwiczeń z zastosowaniem sztang czy kettli.

Trzy grupy zróżnicowane pod kątem zaawansowania umożliwiają uczestnictwo w zajęciach osobom o różnym stopniu i typie niepełnosprawności.

Trenerka i pacjentka podczas zajęć relaksacyjnych - leżą na podłodze przykryte kocami.

Techniki relaksacyjno-oddechowe

Zajęcia grupowe, prowadzone przez psychologa. Są treningiem świadomego wykonywania oddechu, który jest źródłem zdrowia i kluczem do zrozumienia samego siebie. Pomagają w wyciszeniu umysłu i odprężeniu ciała.

Najczęściej zadawane pytania

Skontaktuj się z nami: [email protected] / tel. 22 349 97 71 / kom. 796 324 328 i zapisz się na bezpłatną konsultację (stacjonarną lub online) prowadzoną przez naszego fizjoterapeutę.

Podczas konsultacji rehabilitant, na podstawie badania fizjoterapeutycznego oraz danych zebranych podczas wywiadu, ustali wraz z Tobą cel i program rehabilitacji.

Na konsultację przynieś orzeczenie o niepełnosprawności (oryginał), dokumentacja medyczna (wypis ze szpitala, badania RTG, CD z badaniem) oraz opisy wyników badań.

Osoby, które są zapisane na konsultację online, są proszone o przesłanie dokumentacji w formie skanów / czytelnych zdjęć na maila Recepcji, nie później niż dzień przed konsultacją.

Aby rozpocząć rehabilitację potrzebne jest zaświadczenie o braku przeciwwskazań do rehabilitacji, o które można poprosić lekarza prowadzącego lub lekarza pierwszego kontaktu. Zaświadczenie jest ważne przez 6 miesięcy; po tym czasie trzeba przynieść nowe.

Informacja o rehabilitacji w naszej placówce do przekazania lekarzowi jest dostępna w sekcji „Dokumenty do pobrania”.

Orzeczenie jest ważne przy odpłatności za rehabilitację. Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej mogą skorzystać z programu rehabilitacji „Aktywność kluczem do niezależności”, współfinansowanego z PFRON (R-05, N-10, stopień umiarkowany lub znaczny; udział w projekcie osób z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności może stanowić nie więcej niż 10% ogółu beneficjentów ostatecznych projektu. Przy weryfikacji tego wskaźnika nie są brani pod uwagę beneficjenci ostateczni z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności z uwagi na niepełnosprawność intelektualną, całościowe zaburzenia rozwojowe, długotrwałą, chroniczną niepełnosprawność o charakterze psychicznym, niepełnosprawność sprzężoną, chorobę nowotworową piersi) oraz z rehabilitacji dofinansowanej przez Fundację (bez względu na stopień). Osobom bez orzeczenia możemy zaproponować rehabilitację odpłatną.

Zajęcia można odwołać najpóźniej dzień wcześniej do godziny 21.00 (można odwołać telefonicznie, mailowo, przez sms).

Zajęcia realizowane w stałych terminach, można odwołać maksymalnie do 3 tygodni. Dłuższa przerwa w zajęciach będzie skutkowała utratą stałego terminu.

Pojedynczy termin jest aktualny wyłącznie tego danego dnia na daną godzinę, na którą jesteś zapisany/zapisana. Umawiając takie pojedyncze wizyty możesz dostosowywać intensywność, godziny zajęć do swoich planów.

Stały termin np. w środy od danej daty oznacza, że masz zajęcia co tydzień, w każdą środę, na daną godzinę, z danym fizjoterapeutą. Od lipca 2022 r. z zasady co maksymalnie 3 miesiące nastąpi zmiana terapeuty.

Tak, w zależności od wolnych miejsc. Można także dodać bądź odjąć termin rehabilitacji. Zmiany terminu dokonuje się mailowo, telefonicznie bądź osobiście w Recepcji Fundacji.

Polecając naszą rehabilitację innej osobie otrzymasz rabat 10% (niezależnie od tego, ilu osobom poleciłeś rehabilitację). Rabat jest jednorazowy na zakup jednego karnetu. Osoba, której rehabilitacja została polecona, przy zakupie karnetu powinna poinformować, kto polecił jej rehabilitację.

Prowadzimy indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą, w tym: kinezyterapię (czyli ćwiczenia indywidualne różnymi metodami), masaże, terapię manualną, rehabilitację w wodzie. Więcej na temat metod z jakich korzystamy znajdziesz w sekcji „Metody terapii”.