• Pełno(s)prawnie seksualni

  Pełno(s)prawnie seksualni

  Dołącz do akcji organizowanej przez projekt Sekson i markę Your KAYA Czytaj więcej...
 • Wyślij SMS charytatywny!

  Wyślij SMS charytatywny!

  Okaż wsparcie podopiecznym Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Załóż subkonto!

  Załóż subkonto!

  Poznaj możliwości, które Ci daje Fundacja Avalon. Czytaj więcej...
 • Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Zbadaj się. Nie odkładaj!

  Odkryj Mapę Dostępności Fundacji Avalon Czytaj więcej...
 • Aktywność kluczem do niezależności

  Aktywność kluczem do niezależności

  Weź udział w bezpłatnym projekcie współfinansowanym ze środków PFRON, także online. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

 

Nasze projekty

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Numer KRS: 0000270809

Numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Dane do przelewów walutowych i zagranicznych 

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!

Aktualności

Najnowszy, bezpłatny i bardzo prosty program do rozliczeń PIT 2018!...

Spis treści

BEZPŁATNY PROFESJONALNY PROGRAM PIT!

Rozlicz lub skoryguj swój PIT w 3 prostych krokach:

1. Pobierz i zainstaluj lub uruchom program online

2. Wypełnij druki w prostym kreatorze

3. Rozlicz PIT przez Internet lub wydrukuj i wyślij pocztą.

Korzystając z programu możecie Państwo korzystać z telefonicznego wsparcia expertów.

opp1proc

 

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy, bezpłatny i bardzo prosty program do rozliczeń PIT 2018! W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji Avalon.

 

Jeśli chcecie Państwo wesprzeć konkretną osobę, należy kliknąć w pole cel szczegółowy i wpisać  nazwisko Podopiecznego w polu wyszukiwania lub wybrać je z rozwijanej listy. W prawidłowo wypełnionej deklaracji, w polu "Cel szczegółowy" musi się znaleźć nazwisko i numer subkonta Podopiecznego.

 

W przypadku pozostawienia pustego pola, 1% zostanie przekazany na rzecz Fundacji.

 

Pobierz wersję dla systemu Windows

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

opp standard 29678 uruchom 1

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.    e pity po prostu

 

 

 

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) informujemy, iż administratorem Pani/ Pana danych osobowych jest Fundacja Avalon Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym z siedzibą przy ul. Michała Kajki 80/82/1, 04-620 Warszawa. Pani/Pana dane osobowe w zakresie imienia i nazwiska, adresu, nazwy Urzędu Skarbowego, pod który Pan/Pani podlega, zostały udostępnione przez Urząd Skarbowy Warszawa Wawer Fundacji Avalon, w celu prowadzenia bazy „Darczyńcy”, a także w celach kontaktowych, jeśli w formularzu rozliczenia rocznego wyraził/-a Pan/Pani zgodę na przekazanie powyższych danych OPP.

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. W razie takiej konieczności dane mogą być udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane osobowe w zakresie imienia i nazwiska, nazwy Urzędu Skarbowego, pod który Pan/Pani podlega będą udostępnione beneficjentom Fundacji Avalon, na co przysługuje prawo sprzeciwu.

Równocześnie informujemy Panią/Pana o prawie wniesienia, w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 Ustawy, pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz o prawie wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 Ustawy, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych.

 

 

Rozliczenie podatkowe PIT - najczęstsze pytania i informacje


Rozliczenie podatkowe PIT za 2017 rok, składane w roku bieżącym, nie będzie różniło się znacząco od tego składanego w roku ubiegłym. Nie wprowadzono bowiem żadnych szczególnych zmian w ulgach podatkowych ani nie ograniczono zakresu, w którym one obowiązują.

Podobnie jak w dwóch ubiegłych latach podatnicy będą mieli możliwość skorzystania z platformy online, udostępnionej przez Ministerstwo Finansów, na której po zalogowaniu uzyskają oni wstępnie wypełniony pierwowzór deklaracji podatkowej. Po sprawdzeniu podatnicy będą mogli jednym kliknięciem wysłać deklarację rozliczenia. Możliwość ta dotyczy podatników składających zeznanie na druku PIT-37. W dalszym ciągu dopuszczalne jest złożenie deklaracji korzystając z tradycyjnej formy doręczenia.

Informacje o PIT i ulgach


Wypełniając PIT 2018 warto przyjrzeć się bliżej przysługującym nam ulgom podatkowym. Dzięki nim możemy zmniejszyć nasz podatek. Ulgi dzielą się na takie, które mogą zostać odliczone od dochodu oraz na takie, które mogą być odliczone od podatku. Wśród obowiązujących odliczeń od podatku są: 1 % podatku, składki zdrowotne, składki na dzieci, podatek z zagranicy – składka abolicyjna, składka budowlana oraz odsetkowa.

Od dochodu odliczane są z kolei składki ZUS, rehabilitacja, składki na Internet, dojazd do pracy, pomoc domowa, szkolenie uczniów, działalność badawczo naukowa, zwrot nienależnie pobranych świadczeń oraz darowizny: krew i osocze, darowizny na kościół, darowizny na organizacje pożytku publicznego.

Jak dobrze rozliczyć PIT?


By dobrze rozliczyć PIT, należy najpierw wpisać ręcznie lub wczytać dane do zeznania w programie e-pity bezpośrednio z serwerów Ministerstwa Finansów. Usługa PFR – Twój Wstępnie Wypełniony PIT PFR to najłatwiejszy sposób złożenia deklaracji. Formularz można też wypełnić ręcznie, wpisując dane swoje, a w razie wspólnego rozliczania z małżonkiem, również jego dane.

Następnym krokiem podczas składania deklaracji podatkowej jest dodanie swoich źródeł przychodów. Te same czynności należy wykonać w przypadku małżonka lub małżonki. N dalszym etapie podatnik może wpisać przysługujące mu ulgi – za internet, na dzieci i inne przysługujące odliczenia. Ostatnim etapem składania deklaracji jest wygenerowanie e-pita i wysłanie go przez internet bądź wydrukowanie i wysłanie pocztą tradycyjną.

Bezpłatny program do rozliczania PIT


Kliknij by pobrać / uruchomić program

Nie wiesz jak wypełnić PIT? Nie musisz! Rozliczanie PIT-ów to dla wielu osób skomplikowane i czasochłonne zajęcie. Na szczęście dzięki dostępnym bezpłatnie programom (na górze strony znajduję program do pobrania!) wystarczy wypełnić druki w prostym kreatorze online, a następnie złożyć rozliczenie PIT przez internet lub wydrukować, by wysłać pocztą.

Osoby chcące wesprzeć konkretnego podopiecznego Fundacji Avalon, prosimy o wpisanie w picie w polu „Cel szczegółowy” jego nazwiska (lub wybranie go z rozwijanej listy) oraz podanie numeru jego subkonta. W prawidłowo wypełnionej deklaracji, w polu "Cel szczegółowy" musi się znaleźć nazwisko i numer subkonta Podopiecznego. W przypadku braku tych informacji, 1 % podatku zostanie przekazany Fundacji na wsparcie podopiecznych.

Rodzaje PIT-ów

E-deklaracje, które można wysłać drogą elektroniczną, obejmują druki PIT-37PIT-36PIT-36LPIT-38PIT-39PIT-28PIT-16APIT-19APIT-16. Potwierdzeniem złożenia deklaracji jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru, generowany przez podatnika. Czas na złożenie deklaracji za 2016 rok upływa wraz z końcem kwietnia."