Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki

Jak założyć KRS?

 

Jednym z najczęściej zadawnych pytań, jakie otrzymują pracownicy Fundacji AVALON, jest pytanie o to, jak założyc KRS, aby zbierać 1% podatku. Poniżej chcielibyśmy wyjaśnić, czym jest KRS i jak nasza Fundacja umożliwia swoim Podopiecznym zbieranie wpłat z 1 % podatku.

 

Co to jest KRS?

Skrót KRS oznacza Krajowy Rejestr Sądowy. Wpis do KRS nadaje organizacji osobowość prawną, a co za tym idzie - np. możliowść rozpoczęcia działalności gospodarczej czy możliwość przyjmowania darowizn, dotacji czy środków pochodzących z ofiarności społeczeństwa.

 

Czy posiadając tylko KRS, organizacja może przyjmować wpłaty z 1%?

Nie. Aby zbierać środki z 1%, dana organizacja musi starać się również o uzyskanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego. Potwierdzenie wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego jest dopiero początkiem na drodze do uzyskania statusu OPP. Spis warunków, jakie należy spełnić, aby zostać OPP, określa Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (w artykule 20).

 

Jak więc zbierać środki z 1%?

Jeśli nie masz możliwości albo po prostu nie chcesz zakładać własnej organizacji, dzięki której będziesz zbierać wpłaty z 1% podatku i darowizny – załóż subkonto!

Fundacja AVALON nadaje swoim Podopiecznym identyfikator składający się z nazwiska i indywidualnego numeru subkonta, a tym samym umożliwia apelowanie poprzez fundacyjny KRS oraz numer konta bankowego.
Fundacja AVALON zakłada subkonta dla osób niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. 

Odsłony: 15001
Ulotkę wygenerowano: 0
Ulotkę wysłano mailem: 0

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>