Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki.

 

Jak mogę podziękować Darczyńcom?

 

 

Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych Fundacja Avalon ma określone działania w sferze przechowywania i przetwarzania danych osobowych zarówno jeżeli chodzi o Podopiecznych Fundacji, jak i Darczyńców przekazujących środki na poszczególnych Beneficjentów. Takie ograniczenia powstały, aby wszelkie organizacje czy instytucje nie naruszały praw i wolności osób, organizacji czy instytucji, których dane dotyczą.

 

W nawiązaniu do tej ustawy Fundacja ma określone zasady co do przekazywania Podopiecznym danych Darczyńców, nawet w przypadku gdy Beneficjenci chcą przesłać podziękowania do osób czy organizacji, które darowiznę przekazały. Fundacja udostępnia Podopiecznym jedynie dwa pierwsze wyrazy z przekazu darowizny (przelewu) dotyczące Darczyńcy. Fundacja nie ma prawa podać dodatkowych informacji dotyczących Darczyńcy nawet w celu przekazania podziękowania.

 

Natomiast w momencie gdy Podopieczny czy Fundacja jest w stałym, bezpośrednim kontakcie z danym Darczyńcą może wykorzystać posiadany kontakt w celach np. przesłania kartki lub telefonu z podziękowaniami.

 

Co jest jednak ważne w ramach tego typu podziękowań?

Zarówno Fundacja jak i Podopieczny nie może w podziękowaniach zamieszczać dodatkowego apelu o wpłaty, przekazywać jakiejkolwiek informacji marketingowej. Na przekazywanie apelu czy informacji marketingowej niezbędna jest zgoda osoby, do której ta informacja jest kierowana (mówi o tym art. 23, 24, 25 Ustawy o ochronie danych osobowych).

 

W celu uniknięcia jednak wszelkich trudności proponujemy kilka rozwiązań w jaki sposób można podziękować Darczyńcom:

  1. udostępniaj ogólne podziękowania na swoim profilu w portalach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Instagram itp.,
  2. zamieszczaj na swoim profilu w portalach społecznościowych zdjęcia, nagrania z informacją co udało Ci się zmienić, osiągnąć, zakupić dzięki zgormadzonym środkom na subkoncie – otrzymanym darowiznom,
  3. bierz udział w wydarzeniach organizowanych przez Fundacje Avalon – wydarzeniach integracyjnych, sportowych itp.,

Przekazuj Fundacji informację w jaki sposób chciałbyś podziękować Darczyńcom, dziel się swoimi pomysłami, może wspólnie uda nam się opracować formę podziękowań dla Darczyńców.

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Wesprzyj działania Fundacji Avalon

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!