Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki.

 

Jak Fundacja Avalon pomaga w apelowaniu o wpłaty?

 

 

Fundacja Avalon umożliwia osobom z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorym założenie indywidualnego subkonta, na którym można zbierać środki pochodzące z darowizn oraz 1% podatku. Narzędzia opisane poniżej umożliwiają zbieranie środków na leczenie, rehabilitację, transport czy życie codzienne.  

 

Od 2009 roku Fundacja Avalon posiada status OPP (Organizacji Pożytku Publicznego), co oznacza, że jest uprawniona do otrzymywania 1% podatku na cele statutowe oraz na rzecz swoich Podopiecznych (poprzez nadany każdemu indywidualny numer subkonta). Podopieczni mogą również apelować o darowizny. Darowiznę może w dowolnym momencie wpłacić każda osoba, także z zagranicy. Dużym udogodnieniem jest umożliwienie przekazywania darowizn za pomocą szybkich przelewów internetowych PayU.

 

Na stronie internetowej Fundacji, w zakładce Nasi Podopieczni udostępniane są indywidualne profile Beneficjentów zawierające opis i zdjęcie danej osoby. Bezpośrednio z profilu można wpłacić darowiznę za pomocą szybkich przelewów PayU (w tym BLIKIEM) i rozliczyć PIT za pomocą spersonalizowanego linku do e-pitów. Na każdym profilu znajdują się również zindywidualizowane grafiki dotyczące przekazania SMSa charytatywnego oraz przelewu na telefon BLIK. Z profilu można także pobrać ulotkę lub wizytówkę elektroniczną.

 

Osobom posiadającym subkonto Fundacja zapewnia wydruk spersonalizowanych ulotek i wizytówek papierowych. Każda osoba może raz w roku zamówić 200 sztuk bezpłatnych ulotek i 200 sztuk bezpłatnych wizytówek.

                                                                                         

Każdy Podopieczny Fundacji Avalon ma możliwość pozyskania dodatkowych środków na portalu zbiórek charytatywnych Helpuj.pl. Dzięki Helpuj.pl w łatwy i bezpieczny sposób można zgromadzić środki zarówno na leczenie, jak i spełnianie marzeń. Zebrane pieniądze trafią na subkonto Beneficjenta niezależnie od tego, czy zbiórka osiągnie 100% założonej kwoty, czy mniej lub… więcej.

 projekty fundacja avalon helpuj

Fundacja posiada konto w Serwisie Allegro. Serwis ten umożliwia organizacjom pozarządowym zbieranie środków na cele statutowe oraz na rzecz swoich Podopiecznych drogą aukcji charytatywnych. Aukcje organizowane są przez użytkowników Allegro, którzy chcą wesprzeć cel określony przez Fundację np. pomoc dla konkretnej osoby. Zaletą tych aukcji jest bezpłatność – od uczestników nie są pobierane prowizje. Dochód z aukcji wpływa na konto Fundacji, a następnie trafia na właściwe subkonto.

 

Pomoc Fundacji to także współpraca z serwisem FaniMani.pl, dzięki któremu osoby robiące zakupy przez Internet mogą pomagać wybranym organizacjom. W programie uczestniczy ponad 500 wiodących sklepów internetowych, a kupowanie za pośrednictwem tego serwisu nie generuje dodatkowych kosztów. Kupujący robi zakupy za taką samą cenę, a sklep przekazuje część zysku na rzecz konkretnych Podopiecznych.

 

Informacje o wszystkich formach wsparcia Podopiecznych Fundacji Avalon zamieszczone są tutaj.

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Wesprzyj działania Fundacji Avalon

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Najlepszy sposób na przekazanie 1% podatku dla Podopiecznych Naszej Fundacji!