Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki

Jak zorganizować zbiórkę pieniędzy na Facebooku?

 Facebook umożliwia organizowanie charytatywnych zbiórek pieniędzy na rzecz zarejestrowanych w serwisie organizacji non-profit, w tym też Fundacji AVALON. Zbiórka pieniędzy może być założona przez każdego, kto jest zarejestrowany na Facebooku. Taką zbiórkę może rozpocząć Podopieczny Fundacji AVALON, rodzina i przyjaciele Podopiecznego, ale i wszystkie osoby niezwiązane, które chcą wspomóc Podopiecznych Fundacji AVALON.

Facebook umożliwia zorganizowanie 2 rodzajów zbiórek pieniędzy:

- zbiórka pieniędzy przy okazji urodzin użytkownika Facebooka (można rozpocząć na 2 tygodnie przed urodzinami, o czym Facebook informuje odpowiednio wcześniej),

- zbiórka pieniędzy z własnej inicjatywy użytkownika Facebooka (można rozpocząć w każdym momencie i na dowolny okres czasu).

Zbiórkę pieniędzy można zorganizować bezpośrednio z własnego profilu użytkownika (w tym wypadku użytkownik musi sam wybrać Fundację AVALON jako wspieraną organizację), jak i z fanpage Fundacji AVALON na Facebooku wybierając możliwość    grafika 2.png

Również wchodząc w poniższy link następuje przekierowanie do strony Facebooka, z której można rozpocząć zbiórkę po uprzednim zalogowaniu się do swojego indywidulanego profilu (w tym wypadku również użytkownik musi sam wybrać Fundację AVALON jako wspieraną organizację):

https://www.facebook.com/fundraisers?create&source=help_center_how_to_create_fundraiser

 

Podczas organizacji zbiórki jej organizator – użytkownik Facebooka, może określić dowolną kwotę jaką zamierza uzbierać na rzecz Podopiecznego Fundacji AVALON. Jeżeli docelowa kwota nie zostanie uzbierana środki i tak zostaną przekazane na wskazany cel. Zebrane środki ze zbiórki, Podopieczni mogą przeznaczyć na koszty leczenia, rehabilitacji, ale również na koszty dojazdów i koszty życia codziennego.

Wszelkie informacje w sprawie organizacji zbiórek pieniędzy można znaleźć również bezpośrednio na Facebooku:

https://www.facebook.com/help/1409509059114623/?helpref=hc_fnav

 

Jak opisać zbiórkę, aby środki trafiły na konkretne subkonto?

WAŻNE! Aby środki ze zbiórki trafiły na konkretne subkonto w tytule zbiórki pieniędzy należy podać nazwisko i numer subkonta Podopiecznego, którego zbiórka dotyczy (jak na zdjęciu poniżej).

 

 grafika 1.png

 

Kiedy i w jakiej formie środki wpływają na subkonto?

Środki gromadzone poprzez zbiórki pieniędzy na Facebooku wpływają na konto Fundacji AVALON w EURO (płatności przez Facebooka nie są obsługiwane przez polskich pośredników).

Minimalna kwota, od której dokonywane są wypłaty na konto Fundacji AVALON to 100 euro. Po przekroczeniu tej kwoty środki będę wypłacane dwa razy w miesiącu na konto Fundacji AVALON.

Jeżeli w danym okresie łączna kwota wpłat ze wszystkich zbiórek na rzecz Podopiecznych Fundacji AVALON przekroczy 100 euro Facebook będzie wypłacał środki w następujący sposób:

- środki przekazane od 1 do 15 dnia miesiąca zostaną przekazane na konto Fundacji Avalon w pierwszych dniach kolejnego miesiąca,

- środki przekazane od 16 dnia miesiąca do końca miesiąca zostaną przekazane na konto Fundacji Avalon między 16 a 19 dniem kolejnego miesiąca.

Przykład: Jeżeli wpłata na rzecz danej zbiórki zostanie dokonana 5 maja, będzie ona przekazana na konto Fundacji AVALON w pierwszych dniach czerwca. Jeżeli wpłata na rzecz danej zbiórki zostanie dokonana 20 maja, będzie ona przekazana na konto Fundacji AVALON między 16 a 19 czerwca.

Ze względu na to, że wpłaty z Facebooka dokonywane są w euro, wysokość środków zaksięgowanych na subkoncie Podopiecznego może się różnić od wysokości środków zgromadzonych bezpośrednio przez Facebooka. Środki będę przy księgowaniu przeliczane na złotówki zgodnie z kursem banku Fundacji AVALON (BNP Paribas Bank Polska S.A.).

Wpłaty środków na subkonta Podopiecznych Fundacji Avalon ze zbiórek pieniędzy organizowanych na Facebooku są traktowane jako darowizny, w związku z tym, zgodnie z zapisem w Porozumieniu (par. 5) podlegają 3% opłacie manipulacyjnej.

Odsłony: 9074
Ulotkę wygenerowano: 0
Ulotkę wysłano mailem: 0

Masz pytanie? Prześlij prośbę o kontakt:

Temat kontaktu *

 

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym z siedzibą przy ul. Michała Kajki 80/82 lok 1, 04-620 Warszawa. Kontakt z administratorem możliwy jest pod nr tel. 22 266 82 36 lub email: [email protected]. Kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych możliwy jest za pomocą email: [email protected]

Dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, a w przypadku wyrażenia przez Państwa dodatkowej zgody także w celach marketingowych i promocyjnych oraz statystycznych administratora danych. Przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody w każdym momencie. Wycofanie zgody nie ma skutku dla przetwarzania wykonanego przed cofnięciem zgody. W razie takiej konieczności dane mogą być udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Przysługuje również Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się tutaj.

e-pity po prostu

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a