Nasz serwis używa cookies. Szczegóły w Polityce prywatności. Możesz sam skonfigurować cookies w Twojej przeglądarce. Brak zmiany ustawień oznacza akceptację naszej polityki
Szydłowski Kacper

Bez leczenia choroba znów wróci... Nie pozwólmy, by zabrała Kacpra!

Dwa lata temu stałam pod oddziałem intensywnej terapii. Chwilę wcześniej usłyszałam, żeby pożegnać się z synem, bo nie wiadomo czy z tego wyjdzie. Nie reagował już na leczenie… Pozwolili mi wejść na oddział, w drodze wyjątku - byłam przecież matką, której dziecko umiera. To był najgorszy moment w życiu… Trzymałam go za rękę, która za chwilę była mokra od łez. Jak to się stało, że daliśmy radę?

Mój dzielny syn kolejny raz pokazał, że ma ogromną wolę walki i chce żyć! Wyszliśmy ze szpitala, ale potem jeszcze długo słyszałam przeraźliwy dźwięk szpitalnej aparatury. Obiecałam sobie, że zrobię wszystko, by Kacper już nigdy tam nie trafił. By choroba już nigdy nie zagrażała jego życiu…

Kacper urodził się w 2002 roku, z dramatyczną diagnozą - toksoplazmoza wrodzona. Lekarze długo walczyli o jego życie. Udało się, ale okazało się początkiem walki… Gdy Kacper skończył 4 latka, zdiagnozowano u niego ogólne zaburzenia rozwojowe (autyzm). Od tego czasu jest pod stałą opieką specjalistów. Choroba postawiła między nami niewidzialny mur, który nieustannie próbujemy przebić. Kacper robi postępy, w tej chwili zaczyna mówić, co jest dla nas ogromnym osiągnięciem! Ale trudno nam się z tego cieszyć, gdy walczymy ze znacznie groźniejszym wrogiem - padaczką lekooporną. Do wszystkich innych chorób ta najgorsza dołączyła, gdy synek miał 8 lat. Na początku była łagodna, ale później wszystko się zmieniło…

Gdy syn wszedł w okres dojrzewania, choroba przybrała na sile. Napady były coraz częściej, trwały coraz dłużej. Doszło do tego, że każdy napad kończył się kilkugodzinnym stanem padaczkowym. Za każdym razem trafialiśmy do szpitala w ciężkim stanie. Tam Kacper walczył o życie… Kilka razy w trakcie tych napadów doszło do zniszczenia kory mózgowej. Próbowaliśmy wszystkiego, by pomóc Kacprowi. Niestety, trzy lata temu wyczerpaliśmy wszystkie możliwości farmakologicznego leczenia epilepsji.

Zdecydowaliśmy się na leczenie olejem CBD. Cały czas prowadziłam dziennik i skrupulatnie notowałam, jak przebiega leczenie. 15 grudnia 2016 Kacper po raz ostatni wylądował w ciężkim stanie w szpitalu. Ostatni raz czułam ten strach - strach o życie dziecka. Za chwilę minie półtora roku od tamtego dnia. W końcu poczułam spokój i radość z patrzenia na Kacpra, który z każdym dniem zaczął do mnie wracać! Świętowaliśmy każdy dzień wykradziony spod władzy choroby. To był okres ciężkiej pracy, walki z całym światem i próby udowodnienia, że się da!

W końcu nie budzę się w nocy ze strachem biegnąć do syna, by sprawdzić, czy oddycha. W końcu żyjemy bez strachu, że kolejny napad może okazać się tym śmiertelnym. Dzisiaj bardzo potrzebujemy pomocy na kontynuację leczenia, które jest bardzo kosztowne. Jedną bitwę już wygraliśmy.

 

POMÓŻ NAM WYGRAĆ WOJNĘ Z CHOROBĄ

 

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Szydłowski, 434 pomagacie mi Państwo w codziennym funkcjonowaniu i w walce z chorobą.

Z góry dziękujemy za każde wsparcie!
Kacper z mamą Magdaleną

 

 

 

BEZPŁATNY PROFESJONALNY PROGRAM PIT!

 

Rozlicz lub skoryguj swój PIT w 3 prostych krokach:

1. Pobierz i zainstaluj lub uruchom program online

2. Wypełnij druki w prostym kreatorze

3. Rozlicz PIT przez Internet lub wydrukuj i wyślij pocztą.

 

Korzystając z programu możecie Państwo korzystać z telefonicznego wsparcia expertów.

opp1proc

 

Poniżej znajdziecie Państwo najnowszy program do rozliczeń PIT 2018. W rubryce dotyczącej przekazania 1% został wstawiony numer KRS Fundacji AVALON.

Jeśli chcecie Państwo wesprzeć moją osobę, proszę kliknąć w pole cel szczegółowy i wpisać moje nazwisko w polu wyszukiwania lub wybrać je z rozwijanej listy. W prawidłowo wypełnionej deklaracji, w polu "Cel szczegółowy" musi się znaleźć moje nazwisko i numer subkonta.

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ :)

Pobierz wersję dla systemu MS Windows:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu MAC OS:

opp standard 29678 pobierz 1

 

Pobierz wersję dla systemu Linux:

opp standard 29678 pobierz 1

 

 

Mogą Państwo także skorzystać z wersji on-line programu, uruchamianej w przeglądarce internetowej:

opp standard 29678 uruchom 1

 

 

Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.   e pity po prostu


Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.<

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>

Odsłony: 4962
Ulotkę wygenerowano: 452
Ulotkę wysłano mailem: 3

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

opp fundacja 750200 uruchom 1

Pomóż nam pomagać!

KRS:

0000270809

Numer konta do darowizn dla Podopiecznych:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BGŻ BNP Paribas

Dane dla przelewów walutowych i zagranicznych >>
Donations in other currencies (Euro, USD and more) >>

OPINEO 2018a